MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesinde Gümüşlük Anaokulu Pilot Okullu Olarak Seçilmiştir.

Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesinde Gümüşlük Anaokulu Pilot Okullu Olarak Seçilmiştir.

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi finansmanı ile gerçekleştirilmekte olan Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesinde pilot okulları açıklanmış ve Gümüşlük Anaokulu seçilmiştir.

“Demokrasi Kuşağı: Temel Eğitim Kurumlarında Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülmektedir.  Projenin süresi 36 ay olup pilot okullar, yerel topluluklar, yerel sivil toplum kuruluşları (STK’lar) ve uzmanlar projenin paydaş grubunu oluşturmaktadır.

Projenin genel hedefi temel hak ve özgürlüklerin yanı sıra evrensel temel değerlere karşılık gelen bir demokratik okul kültürünü eğitim sistemine dâhil etmektir.

Projenin özel hedefleri ise;

- Okullarda ve okul topluluklarında demokratik değer ve uygulamaların güçlendirilmesi,

-  Politika yapıcılar, hem Bakanlık hem de il düzeyindeki eğitim idarecileri, müfettişler, okul müdürleri, öğretmenler, ebeveynler ve sivil toplum kuruluşları (STK’lar) dâhil olmak üzere, paydaşların demokratik okul kültürüne yönelik kapasitelerinin güçlendirilmesi,

-  Hem okullarda hem de toplumda demokratik okul kültürüne ilişkin farkındalığın artırılmasıdır.

16-11-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.