MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Prof Dr.Fuat Sezgin Anısına Kodluyorum' İsimli Projenin Açılış Töreni Düzenlendi.

 'Prof Dr.Fuat Sezgin Anısına Kodluyorum' İsimli Projenin Açılış Töreni Düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destekleme programı kapsamında bu yıl ilk defa düzenlenen  'Prof Dr.Fuat Sezgin anısına Kodluyorum' isimli proje 23 Nisan Ortaokulunda düzenlenen törenle açıldı.

 

Projenin açılış törenine Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Milas Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Serkan Acarsoy, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever, muhtarlar, okul kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesinin ardından programın açılış konuşması proje yürütücüsü Fen Bilimleri Öğretmeni Uğur Elüstü tarafından yapıldı. Projenin açılış konuşmasını yapan proje koordinatörü Uğur Elüstü; Bilgi çağının kendine özgü koşulları, kritik düşünebilen, problem çözmede farklı yaklaşımlar geliştirebilen bireylerin yetiştirilmesini gerekli kılmaktadır. Bu noktada öğretim programlarına ve program uygulayıcılarına büyük görevler düşmektedir.

Bu bağlamda bireylerin özellikleri de dikkate alınarak gerekli becerilere odaklanması, bilgiyi bilmekten ziyade 21. Yy becerilerinin kazandırılması daha önemli bir konuma getirilmiştir.

Robotik çalışmaları ile teknolojik olarak dezavantajlı okullardaki öğrencilerimizin; teknoloji kullanımı, tasarım, matematiksel ve mantıksal işlemler konularında sistematik beceriler kazanmalarını amaçlıyoruz. Özellikle teknoloji çağında doğan ve tabir yerindeyse teknoloji ile birlikte büyüyen çocukların geleceğe hazırlanmaları için okullarda teknoloji eğitimleri verilmesi gerekiyor.

Bizde bu verilerden yola çıkarak ülkemiz için teknoloji üreten gençlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden öncelikle eğitimlerin gönüllülük faaliyetini yürütecek olan, okulumuzda oluşturduğumuz' 'Kodlayan Gençler Topluluğu'' üyelerine verilmesi planlanmaktadır.

Sonrasında Kırcağız Ortaokulu, Ovakışlacık Ortaokulu, Kıyıkışlacık Ortaokulu, Ağaçlıhöyük Ertuğrul Menteşe Ortaokulu ve Ören Ortaokullarında eğitimlerimizi planladık. Eğitimlerden yaklaşık 60 öğrencinin faydalanmasını amaçlıyoruz ve diğer eğitim kurumlarına örnek olacağımızı dolayısıyla bu sayının giderek artacağını düşünüyoruz. Ayrıca 3 Nisan 2020 tarihinde gençlerimizde doğa ve çevre bilinci oluşturmak adına Ören mahallesinde doğa yürüyüşü ve sahil temizliği yapmayı planlıyoruz. Dedi.

 

Elüstü'nün yapmış olduğu konuşmanın ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisinin sunumu izlendi.


Tören, projenin açılış töreni kurdelesinin Kaymakam Arslan ve törene katılan protokol üyeleri tarafından kesilmesi, öğrencilerden hazırlanan projeler hakkında bilgi almaları ile son buldu.

03-03-202003-03-202003-03-202003-03-202003-03-202003-03-2020

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.