MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Gelengül Haktanır’ın sunumuyla ‘Renklerin Okula Yolculuğu’ isimli konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Gelengül Haktanır’ın sunumuyla ‘Renklerin Okula Yolculuğu’ isimli konferans düzenlendi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda gerçekleşen konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal, Şube Müdürü Ali Rıza Kozak, ilçemizde görev yapan okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Okul öncesi eğitimin nitelikli olması gerektiği ve çevresel koşulların önemine değinen Prof. Dr. Gelengül Haktanır, öğretmenlere tavsiyelerde bulunup, bilgilendirmelerde bulundu.

Öğretmenlere açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Gelengül Haktanır; “Öğrenme ortamı düzgün olursa keşfetmeye dayanan estetik ve sakin ortamlar olursa iyi bir öğretim ortamı oluşur. İyi bir eğitim koşulunun oluşabilmesi içim herkesin çok iyi çalışması gerekir. Sizin öz yeterliliğiniz, özünüze güveniniz, özünüze olan saygınız yükseldikçe çocukların başarısı da yükseliyor. Akademik performansla sizin öz yeterliliğiniz arasında ilişki var. Siz okumaya devam ettikçe, siz merakı bırakmadıkça aile ilişkileriniz, evladınız, büyükleriniz, küçüklerinizle ilişkileriniz iyiyse bunlar sınıfa da olumlu yansır. Okul öncesi eğitim sadece oyun oynanan bir yer değildir. Erken çocuklukta başlayan bütün nitelikli eğitim, sürdürülebilir gelişim için bir anahtardır” dedi.12-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.