MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere e-mentörlük Projesi Başladı

Öğretmenlere e-mentörlük Projesi Başladı

BİSDEM Projesi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı Sosyal ve Beşeri Bilimler Grubu (ARDEB-SOBAG 1001) tarafından  "Hizmet içi Öğretmen Eğitiminde Bilimsel Sorgulama Destekli Çevrim İçi Mentörlük (E-Scaffolding) Modelinin Tasarlanması ve Etkililiğinin Değerlendirilmesi" (Proje No: 220K080) başlığı ile desteklenmektedir. Şubat 2021 tarihinde başlayan ve 36 ay sürecek olan proje Milli Eğitim Bakanlığı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK), Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilim Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (MUBEM) ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 

Bilimsel Sorgulama Destekli E-Mentörlük kelimelerinin kısaltılmasından oluşan BİSDEM projesi, sınıf ve fen bilimleri öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarının bilimsel sorgulama çerçevesinde etkililiğinin yüz yüze ve çevrim içi tasarlanmış bir öğretmen eğitimi modeli ile incelenmesi üzerine çalışmalar yürütecektir. Bu kapsamda öğretmen eğitiminde uzaktan / çevrim içi ortamların kullanıldığı bir mesleki gelişim modülünün öğretmenlere ulaştırılması ve projenin yaygınlaştırılması amacıyla http://bisdem.mu.edu.tr/tr web sayfası oluşturulmuştur. İlerleyen dönemlerde web sayfası üzerinden projede geliştirilen kaynakların basılı / dijital olarak ulusal düzeyde açık erişime sunulması hedeflenmektedir.

 

BISDEM projesinin çevrim içi platformun test aşamaları geçtiğimiz haziran ayı içerisinde tamamlanmıştır. Bu çalışmalarda yer alarak, eğitim alan öğretmenlerin görüşlerine http://meb.ai/KCDqN7 linkinden erişilebilmektedir.

 

Detaylı bilgi için: http://bisdem.mu.edu.tr/tr

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.