MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Minik Eller Büyük İşler' Tasarım Atölye Çalışmaları Havva Ersoy Anaokulunda Başladı.

'Minik Eller Büyük İşler' Tasarım Atölye Çalışmaları Havva Ersoy Anaokulunda Başladı.

Erken yaşlarda el sanatları uygulamaları yapmak çocuklar için, uzamsal algı ilgili olan beynin sağ tarafını eğitmeye odaklı olduğu bilinmektedir. Buradan yola çıkarak aynı zaman da okulöncesi çağında eğitim öğretim gören öğrencilerimizin yöresel ve kültürel anlamda farkındalığının artmasına da katkı sağlamak amacıyla Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu iş birliğinde 'Minik Eller Büyük İşler' Tasarım Atölye Çalışmaları Havva Ersoy Anaokulunda başlamıştır.

 

Doç. Dr. Gülizar ÇELEBİLİK ve Öğretim Görevlisi Mutlu ALTINAY, Sevgi Çiçekleri sınıfı öğretmeni Hatice BİLGİN, Uçan Balonlar sınıfı öğretmeni Özlem KARAKUŞ, Çalışkan Karıncalar sınıfı öğretmeni E.Buket KAYA, Minik Yıldızlar Sınıfı Öğretmeni Şeniz KAPLAN ve öğrencileri ile birlikte 'ZEYTİN YAPRAĞI VE ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ KULLANARAK GİYSİ VE AKSESUAR TASARLIYORUM', 'GİYSİLERİMİ FARKLI MALZEMELERLE SÜSLÜYORUM' atölye çalışmasını

 

Öğretim Görevlisi Berna SEVİNÇ Uğur Böcekleri Sınıfı Öğretmeni Öznur EVRAN ve Öğrencileri ile ''BALIK VE ZEYTİN TEMALI MOTİFLER İLE BASKI RESİM TASARLIYORUM VE BASIYORUM'' Ay Yıldızları sınıfı öğretmeni Pelin Ülkü NACAKCIOĞLU, Kelebekler Sınıfı öğretmeni Nagihan ELÜSTÜ ve öğrencileri ile 'MİLAS HALI ve KİLİM MOTİFLERİNİN KODLAMA YAPILARAK ÇİZİLMESİ VE MİNNİK ELLER İLE DOKUMA ' atölye çalışmasını

 

Öğretim Görevlisi Rezzan BORA KOÇ ve Öğretim Görevlisi Canan KORK ÇİFCİ Yıldızlar Sınıfı Öğretmeni Sevilay CAN ÖZKAYA, Tomurcuklar Sınıfı öğretmeni Hatice KIRAN DÖNMEZ, Minik Kalpler Sınıfı Öğretmeni Tuğba BIÇAK, Bilginler sınıfı öğretmeni Mutlu ÖZMEN ve öğrencileri ile birlikte ''ANTİK DÖNEM TAKILARININ MİNİK ELLER İLE YOLCULUĞU' 'atölye çalışmasını gerçekleştirecektir.

İlk Çalışma olan Zeytin Ağacı, Zeytin Yaprağı ve Zeytin Çekirdeği nedir? İsimli söyleşi görsel materyallerle desteklenerek sözlü sunum yöntemi ile gerçekleştirildi. Ardından Zeytin Yaprağı ve Zeytin Çekirdeği kullanılarak giysi ve aksesuar tasarımı, zeytin yapraklarının kağıt üzerine yapıştırılarak giysi ve zeytin çekirdeklerini kullanarak aksesuar tasarım uygulama yöntemleri Doç. Dr. Gülizar ÇELEBİLİK ve Öğretim Görevlisi Mutlu ALTINAY tarafından Sevgi Çiçekleri sınıfı öğrencileriyle ve öğretmenleri Hatice BİLGİN ile gerçekleştirildi.

İlk atölye çalışmasının tamamlanması sonrası Havva Ersoy Anaokulunu ziyaret eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal öğrencilerin çalışmalarını inceledi.

24-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-202124-12-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.