MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü İsa BAL , Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

  Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Halk Eğitimi Merkezini ziyaret ederek farklı alanlarda açılan kurslar hakkında bilgi aldı. Birçok alanda çok sayıda kursla vatandaşlara yaygın eğitim hizmeti sunan Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde bazı kursların başvurularının ise devam ettiği bildirildi.  
Milli Eğitim Müdürü İsa BAL , Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi, yeni eğitim-öğretim döneme hızlı bir başlangıç yaparak vatandaşlardan gelen talep üzerine birçok alanda çok sayıda kurs açarak yaygın eğitim hizmetini sürdürüyor. Bünyesindeki açıköğretim lisesi ve açıköğretim ortaokulu irtibat bürosu ile işlemler ve kitap dağıtımı noktasında da hizmet sunan kurumu ziyaret eden Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, kurum binasındaki dersliklerde devam eden kursları gezdi. Bal, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram’dan kurum ve açılan kurslar hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle sohbet eden Bal, kurumun açmış olduğu kursların başarılı olduğunu belirterek kursiyerlerin isteği üzerine, kurslar sonunda açılacak olan sergi ve belge törenlerine katılacağını söyledi.
Kurum binasının fiziki yeterliliğinin geliştirilmesi için son dönemde ciddi bir tadilatın gerçekleştirildiğini belirten Bayram, daha sağılıklı ve etkili eğitim hizmeti için çalışmalarının devam ettiğini aynı zamanda kursların ihtiyacı doğrultusunda çini fırını siparişinin verildiğini ifade ederek, “Yakın zamanda çini kursiyerlerimizin çalışmalarını kendi fırınımızda pişireceğiz. Kursiyerlerimize hayırlı olsun.” diye konuştu. 
Kurumda şuana kadar el sanatları alanında; çinici tahrirci
rölyef -üç boyutlu şekillendirme, kadın giysileri dikimi, çeyiz ürünleri hazırlama, makinede geleneksel Türk işlemeleri, nakış-elde Türk işlemeleri, elde kurdela işi, dekoratif ahşap süsleme, takı yapma-çivili misinalı gibi kurslar açıldı. Yine aynı alanda ahşap hediyelik eşya yapımı, deri çanta-kemer-sandalet yapımı kurslarının da önümüzdeki hafta açılması planlanırken; Menteş, Ören, Güllük, Selimiye, Beçin, Ekinanbarı, Ağaçlıhöyük, Sakarkaya mahallerinde ve Yeniköy lojmanlarında da alan çalışmaları devam eden el sanatları kursları açılacak. 
Kurumun meslek edindirme alanında açtığı; evde çocuk bakımı, bilgisayar destekli muhasebe-Luka, hızlı klavye, adli kalem işleri, aşçı yardımcılığı, kalorifer ateşçiliği,
hasta kabul işlemleri, Auto-Cad grafik çizim kursları da kursiyerlerden ilgi görüyor. Okuma-yazma kurslarının yanı sıra kişisel gelişim, Kuran-ı Kerim, bilgisayar kullanımı, işaret dili, İngilizce A1-A2, Almanca, diksiyon, fotoğraf çekimi, yağlı boya-ebru kursu, 3/6 - 7/11 - 12/18 yaş aralığında çocukları olan annelere aile eğitimleri, baba destek eğitimleri, ilk yardımı, YGS üniversite sınavlarına hazırlık açılan diğer kurslar arasında yer alıyor.
Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında ise halk oyunları, satranç, zeka oyunları, geleneksel çocuk oyunları, müzik-enstrüman kursları, bağımlılık eğitimleri kursları açıldı. Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık kurslarının ise önümüzdeki hafta açılacağı belirtildi. Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlara yönelik açılacak kursların Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve MİTSO işbirliğinde kayıtlarının alınmakta olduğu, kasım ayında planlama yapılarak oluşturulan istek doğrultusunda belirtilen gruplara kurslar başlatılacağını ekledi.

26-10-2016

26-10-201626-10-201626-10-201626-10-201626-10-2016

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.