MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Elektrikli Araç Hibe Edildi.

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Elektrikli Araç Hibe Edildi.

Renault - Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne elektrikli araç hibe edildi.

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Renault - Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. tarafından hibe edilen elektrikli araç için düzenlenen törene; Milas Belediye Başkan Vekili Gülşen Gökçe, Renault -Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış AŞ Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşçu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Türker Yurtsever, Coşkun Demir, Mahir Kuzu ve okul yöneticileri katıldı.

Öğrencilerin, çevreci bir dönüşüm yaşayan otomotiv sektörüne ayak uydurabilmesi, elektrikli araçlar üzerinde pratik kabiliyetlerini artırarak mesleki gelişimlerine destek sağlaması amacıyla imzalanan protokol kapsamında teslimi yapılan araç için düzenlenen törende ilk konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal, aracın eğitime hibe edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Renault -Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu ise protokol kapsamında Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de aralarında olduğu 16 meslek lisesine elektrikli uygulama aracı hibe ettiklerine dikkat çekerek, "10 yılı aşkın bir süreden beri Türkiye'de elektrikli araç alanında çaba sarf ediyoruz. Avrupa'da 100 binin üzerinde, Türkiye'de ise 850 adet elektrikli araç satışımız oldu. Bu araçlar Türk mühendisleri ve işçileri tarafından imal edildi. İnşallah yapmış olduğumuz protokol ve hibe edilen araçlarımızla eğitim öğretim gören çocuklarımız kendilerini daha da geliştirecek. Otomobil sektörünün ara elaman ihtiyacı meslek liselerimiz. Ve bu okullardan çok yetenekli çocuklarımızın sektörle bir araya geleceğine inanıyoruz" dedi.

Son olarak söz alan Muğla İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Kuşçu ise mesleki eğitim alanında son dört yılın yükselişine şahit olduklarını belirterek, "sektörlerin en büyük ihtiyacı olan ara elamanların yetişmesi konusunda önemli adımlar atılıyor. En değerli sermayemiz insan kaynağımızdır anlayışı ile hareket ederek ülkemizde mesleki eğitimin gelişmesi için önemli katkılar yapılıyor. Ulusal projelerle okul - işletme modelini hayata geçiren okulumuz Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Renault -Mais Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş. tarafından elektrikli uygulama aracı hibe edildi. Türkiye genelinde 16 ayrı okula araçlardan teslim edildi. Bu okullar arasında Milas'ımızın da yer alması bizleri ayrıca mutlu etti. Protokol kapsamında öğretmenlerimiz de eğitim görecekler. İnşallah bu eğitimlerin sonucunda öğrencilerimiz sektöre kazandırılmış olacak" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Renault - Mais Motorlu Araçlar A. Ş. Müşteri ve Şebeke Geliştirme Direktörü Hüseyin Yusufoğlu tarafından elektrikli uygulama aracının anahtarı teslim edilirken, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal tarafından ise Yusufoğlu'na teşekkür plaketi verildi.

 

12-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-202112-04-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.