MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni uygulama aracına kavuştu

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  yeni uygulama aracına kavuştu

Türkiye otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu ve ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ Projesi’ne destek veren Ford Otosan A.Ş., ülkenin önde gelen teknik eğitim okullarından olan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 3. uygulama aracını hibe etti. 

Ford Otosan A.Ş.’nin, Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hibe ettiği aracın teslimi için tören düzenlendi. Törene; Milas Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, Milas Emniyet Müdürü Vekili Kor Barbaros Kızılışık, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Helvacıoğlu Grup Başkanı Mustafa Ünal, Ford Otosan A.Ş. Ege Bölge Sorumlusu Mehmet Anıl Buzrul, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Dr. Hamit İzdaş, okulun başarıları hakkında bilgilendirme yaparak şunları kaydetti: “Okulumuz Muğla’nın Yönetim ve Organizasyon alanında en başarılı okulu olarak seçildi. Cumhurbaşkanımızın arka vizyonunda projeleri tüm ülkeye izlettirilmiştir. Okulumuz, İstanbul Su Kongresi ve Fuarı’nda binlerce yerli ve yabancı davetli önünde çevreci projeleri ile ödül alan 4 kurumdan biridir. Robotik ve otomasyon yönelimli bilişim teknolojileri alanı dönüşümü başbakanlık makamımız tarafından geçen yıl takdir edilerek haberleştirilmiştir. Okulumuz TÜRKAK akreditasyonu alarak İSO 9001:2015 ve İSO 10002:2014 kalite belgelerini de almıştır. Şuan Araç hibe edilen Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanımızda mezunlarımızın istihdam oranı yüzde 85’dir. MTEGM raporuna göre yüzde 9’dur. Bizim ülkemize yarattığımız katma değeri tekrar ortaya koymak isterim. Okulumuzun eğitim kalitesini artırması amacıyla araç hibe eden Ford Otosan yetkililerine teşekkür ediyorum.” 
“‘Meslek lisesi memleket meselesi’ anlayışlıyla, eğitime olan desteğimiz sürecek”
Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan Helvacıoğlu Grup Başkanı Mustafa Ünal, “Okulunuzun başarı hikayesi bizlere gurur verdi. Bu başarıda emeği geçen değerli öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Tam 7 yıl üst üste Türkiye otomotiv sektörünün ihracat şampiyonu Ford Otosan, son 3 yılda Türkiye’nin bütün ürünlerde ihracat şampiyonu olmuştur. Türkiye’nin en değerli markalar listesinde ilk 10’a giren tek otomotiv markası olan Ford Otosan, fabrikalarında 11 bine yakın çalışanıyla 455 bin adetlik bir araç üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye’nin en verimli otomotiv firması Ford Otosan, Türk mühendislerinin ürettiği araçları dünyanın birçok ülkesine ihraç etmektedir. Ürettiğimiz kamyon Almanya’da fuarda yılın kamyonu ödülünü almıştır. Sosyal sorumluluk projelerinde örnek olan Ford Otosan, merhum Vehbi Koç’un ‘Meslek lisesi memleket meselesi’ söyleminde de olduğu gibi meslek liselerine çok önem veriyor. Bundan sonra da sosyal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında katkılarımız devam edecektir.” diye konuştu.
Ford Otosan A.Ş. Ege Bölge Sorumlusu Mehmet Anıl Buzrul da törende bir konuşma yaparak yeni uygulama aracının öğrencilere hayırlı olmasını diledi.


Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise başarılarıyla takdir toplayan okulun yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik etti. 
Müdür Bal, “Okulumuz son 3 yıldır, dış denetimlerde Muğla’nın en iyi okulu seçiliyor. Gerçekten okul müdürü başta olmak üzere idari kadrosu, öğretmen kadrosu ve öğrencilerimizle örnek bir okulda bulunuyoruz. Hakikaten okulumuzun faaliyetleri Türkiye’de ses getiriyor. Bu başarı ilçemizin de marka değerini artırıyor. Ford Otosan tarafından 3. aracımız hibe edilmektedir. Sağ olsun Koçlarla ben de bir Fenerbahçeli olarak gurur duyuyoruz. Bu proje Türkiye’de 30 tane ilde var. Ama sadece bir tane ilçe var o da Milas… Tabi ki buna katkı sunan, azimle çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu destekler okulumuzun başarısı sayesinde veriliyor. İnşallah bu hibe edilen araçlar öğrencilerimizin eğitiminde faydalı olur.” diye konuştu.

 


Protokol konuşmalarının ardından Ford Otosan yetkililerine katkılarından ötürü plaket takdim edildi. Ardından ilçede görev yapan müzik öğretmeleri tarafından keman dinletisi ve folklor ekibi tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu. Tören, Ford yetkilileri ve Müdür Bal’ın imzalarıyla gerçekleşen araç teslimiyle son buldu.

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.