MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSA BAL'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

MİLAS İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSA BAL'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Vefatının 83. yıldönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü   saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Atatürk, çocukları ve gençleri çok sever, onların en iyi şartlarda yetişip yükselmesini isterdi. Çünkü bir milletin ancak iyi nesiller yetiştirebilirse yükseleceği düşüncesini taşıyordu. Bizler, ecdadımıza layık olacak şekilde, kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini, hedeflerini ve Aziz Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek, muasır medeniyetler seviyesini geçebilmek için aynı heyecanla çalışma azmi ve gayreti içerisindeyiz.

 

            Engin ileri görüşlülüğü, insani değerlere verdiği önem ve düşüncelerindeki evrensel boyut ile yalnızca bizim tarihimiz değil tüm dünya tarihinde kıymetli bir yer edinmiş Gazi Mustafa Kemal, 'En büyük eserim' dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesile, genç nesli biz öğretmenlere emanet etmiştir. Bu hususta emanetlerinin sorumluluğu bilinciyle ülkemizin gelişmesi, büyümesi için var gücüyle çalışmaktayız. Gelecek nesillerin de aynı anlayışla sorumluluklarını yerine getireceğine olan inancım tamdır. Aziz hatırasını saygı, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.