MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2021- 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2021- 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

İlçemizde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlamaları Dr. MEte ERSOY İlkokulu evsahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Kutlama Programında öncelikle sabah saat 9.30'da Atapark'ta Çelenk Sunma Programı yapılmış ardından saat 9.50'de Kaymakamlık Makam ziyareti gerçekleştirilmiştir. 

Tören Koordinasyonunu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Mahir KUZU, Tören Komutanlığını Merkez Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Yeter SEZER, Tören Sunuculuğunu Dr. Mete Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Seda ÇAY, İstiklal Marşı'mızı söyletmek ve yönetmek üzere Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Lütfü MATUR görev yapmıştır.

Program kapsamında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması, Millî Eğitim Bakanı Sn. Mahmut ÖZER'in Mesajlarının takdimi, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Mesajlarının Takdimi ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sn. Ali VURGUN'un İlköğretim Haftası'na İlişkin Konuşmaları yapılmıştır.

İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sayın Ali VURGUN'un kutlama programında yapmış olduğu konuşma metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Sayın Kaymakamım, Değerli Velilerimiz, Birlikte Çalışmaktan Mutluluk ve Gurur Duyduğum Meslektaşlarım, Geleceğimizin Teminatı Pek Kıymetli Öğrencilerimiz. 

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının açılış törenine hoş geldiniz diyor, sizleri saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. 

Telafide Ben de Varım programı sonrası biricik yavrularımız ile okullarımızın tam ve yüz yüze eğitime kavuşma sürecinin mutluluğunu paylaşıyorum. Bizler, eğitim ordusunun ve onun neferleri olarak ders zilinin yüz yüze eğitimle çalmasının heyecanı içerisindeyiz. Okul bahçelerimiz nihayet öğrencilerimizin cıvıldayan sesleri ile doldu. Bu sürece, güzel ülkemizin her yerinde; tüm meslektaşlarım, öğrencilerimiz ve velilerimizin tedbirlere vermiş olduğu önem ve destek ile işbirliği sonucu gelmiş bulunmaktayız.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yeni neslimizin mimarları olarak onure ettiği Değerli Öğretmenlerimiz; Sizler eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olarak, mesleğin gereklerine göre iç motivasyonu yüksek bireyler olarak kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu amaçla hedeflerini belirleyen ve bunlara ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan birer rol modelsiniz. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde toplumun her kademesini dönüştüren ve ülke geleceğinin en hassas yeri eğitim öğretim sürecinin eğitimdeki milli birliğini, beraber sağlıyor, omuz omuza, bilim ve ilime doğru yürümekten geri kalmıyor olmanız, ülke menfaati adına en önemli gerektir.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, sizlerden tek isteğimiz, salgın sonrası yüz yüze eğitimde umutla, öğretmenlerimizin ışığıyla ve desteği ile yol almanızdır.

Milas Basınımızın değerli temsilcilerine, Milas'ın eğitim öğretimdeki yaşanan güncel ve yükselen başarı dolu sürecine sunmuş oldukları katkılar için şükranlarımı arz ediyorum.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün selam ve sevgilerini iletirken bu anlamlı merasimin tertibinde emeğini ve desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.

Sözlerimi Yüce Ata'mızın Büyük Nutkunda yer alan ve bize eğitim anlayışımız açısından ışık tutan şu sözleriyle tamamlıyorum; "Milli Eğitim ülkümüz, Türk milletinin bütün fertlerini kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak; milli, insani, ahlaki üstün değerlerini geliştirmek ve milletimizi hür ve demokratik düşüncenin hakim olduğu ve kişisel teşebbüse ve toplum sorumluluğuna değer veren bir hava içinde bilgi, teknik, güzel sanatlar ve ekonomi bakımından çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı, seçkin bir ortağı haline getirmektir". 2021-2022 eğitim öğretim yılının Milasımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

13-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.