MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2022-2023 YILI GERÇEKLEŞTİRİLEN VE DEVAM EDEN KURSLARI.

MİLAS HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2022-2023 YILI GERÇEKLEŞTİRİLEN VE DEVAM EDEN KURSLARI.

Eylül itibariyle başlayan yeni eğitim öğretim yılıyla beraber kurs kayıtları alınmaya başlanmıştır. 1 Eylül 2022- 1 Kasım 2022 tarihleri arasında 91 farklı kursa 207 kurs açılarak toplam 5076 kursiyere ulaşıldı. Mesleki ve Teknik alanda 66 kurs açılarak 2046 kursiyere; Sosyal ve Kültürel alanda 138 kurs açılarak 2974 kursiyere ulaşıldı. Toplamda 231 kurs açılarak 5545 kursiyere ulaşılmıştır.
Akyol, Çomakdağ, Ekinanbarı, Kırcağız, Konak, Kemerköy, Yeniköy, Boğaziçi, Güllük, Cumhuriyet, Ören, Ovakışlacık,, Karahayıt, Türbe, Akkovanlık, Turgutreis, Çallı Beylikyurdu,   mahallerinde ve Milas Gençlik Merkezi, Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kredi ve Yurtlar Kurumunda ve talep eden okullarda kurslarımızı açtık. Kıyıkışlacık ve Kazıklı Mahallelerimizde planlamalarımız devam etmektedir.
Bakanlığımızın yakın zamanda başlatmış olduğu Köy Yaşam Merkezi projesi kapsamında Akkovanlık, Ovakışlık, Karahayıt, Turgutreis, Çallı Beylikyurdu mahallerinde yeniden hayat bulan okullarda kurslarımızı açtık.
Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan himayelerinde Bakanlığımız tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi kapsamında açılan aile okulu kurslarında 20 okulumuzda 35 kurs açılarak 651 veliye ulaşılmıştır. Bu bağlamda talep gelmesi halinde tüm okullarımızda bu kurslarımızın açılmasına devam edilecektir.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen Türkiye Yüzyılına Cumhuriyetimizin 100.Yılına Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz projesi kapsamında oluşturulan korolarımızda 104 kursiyere ulaşılmıştır.
 
 
 
DAHA ÖNCEKİ YILLARDA BİRÇOK FARKLI PROJEYE İMZA ATAN MİLAS HALK EĞİTİMİ MERKEZİ BU YIL DA FARKLI ALANLARDA ÇALIŞMALAR YAPILMASI PLANLANMAKTADIR.
 
EV YAPIMI SABUN PROJESİ
Milas'ın geleneksel evde yapılan sabunlarının özüne uygun gerçek anlamıyla yapılması için mahalle muhtarlarıyla iletişime geçilerek sabun yapımı ile ilgili seminerler/çalıştay yapılması planlanmaktadır. Bu sayede Milas'ın gerçek özüne uygun sabunlarının yapılması amaçlanmaktadır.
 
GENÇ ÇİFTÇİLER

Milas İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğüyle birlikte hareket edilerek Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Arıcılık, Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği gibi alanlarda özellikle genç girişimcilere yönelik kurslar açılmaktadır. Bu anlamda hedeflenen sayı 2000 olarak belirlenmiştir.
 
ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ ve ANA ARI ARI SÜTÜ ÜRETİMİ EĞİTİMİ
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balparmak Arıcılık Akademi iş birliğiyle kursumuz 21 Kasım'da başlıyor.
 
EL SANATLARI KURSLARINDA BU YILKİ TEMAMIZ
"ADIM ADIM SONSUZLUĞUN 100.YILI" OLARAK BELİRLENMİŞTİR.
 
21 KASIM TARİHİ İTİBARİYLE AÇMAYI PLANLADIĞIMIZ 
KAYIT ALACAĞIMIZ KURSLAR:
 
Kantin İşletmeciliği Kursu
MTSK Direksiyon Eğiticisi Kursu
Emlak Danışmanlığı Kursu
Ana Arı ve Arı Sütü Üretimi
Eğiticinin Eğitimi Kursu
MTSK Sınav Sorumlusu Kursu (Öğretmenlere Yönelik)

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.