MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS BİLİM ŞENLİĞİ SÖYLEŞİLERLE DEVAM EDİYOR.

MİLAS BİLİM ŞENLİĞİ SÖYLEŞİLERLE DEVAM EDİYOR.

"Köyde Şehirde Kültür Sanat Bilim Her Yerde" teması ile başlayan ve ilçemizde ilk olarak gerçekleşen Tübitak 4007 Milas Bilim Şenliği kapsamında ilk söyleşinin konusu ''Çevre ve Su Kirliliğini Önlemek İçin Bilimsel Öneriler'' oldu.

Özel Özge Koleji konferans salonunda lise öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşen ilk söyleşi Prof Dr. Mehmet Kır'ın ''Çevre ve Su Kirliliğini Önlemek İçin Bilimsel Öneriler'' isimli sunumu ile başladı.  Prof. Dr. Mehmet Kır ve katılımcılar arasında gerçekleşen söyleşide, Çevre ve Su Kirliliğinin çağımızın en önemli problemlerinden biri olduğunu vurgulanırken yer yüzünün %71'ini oluşturan sucul ekosistem hakkında bilgiler verildi. Ülkemiz ve Dünya geneli ile ilgili, su tüketimi, evsel, tarımsal ve sanayii amaçlı kullanılan su miktarları ve su kirliliği ile ilgili istatiksel veriler paylaşıldı. Söyleşi kapsamında deniz ve iç sularda kirliliği önlemek için bireysel ve toplumsal olarak alınması gereken önlemler ve çözüm önerileri anlatıldı.

Söyleşi sonunda Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever ve Milas Bilim Şenliği proje yürütücüsü Alirıza Kozak sunumlarından dolayı Prof Dr. Mehmet Kır'a teşekkürlerini sunarak kendilerine çiçek takdiminde bulundular.

18-06-202118-06-202118-06-202118-06-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.