MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merhum Hüdayi Baş fotoğraf yarışmasıyla anılacak

Merhum Hüdayi Baş fotoğraf yarışmasıyla anılacak

Milas'ta uzun yıllar öğretmenlik yapan, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili olarak görev yaparken kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Hüdayi Baş anısına düzenlenecek olan Liseler Arası Fotoğraf Yarışması için Milas Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gözlem Ajans arasında protokol imzalandı.

Protokol törenine; Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Aktaş, Gözlem Ajans ortaklarından ve Gazete Güney Ege, habermilas.com'un İmtiyaz Sahibi Zekai Korkmaz, merhum Hüdayi Baş'ın eşi Esen Baş, Milas Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Veysel Öz katıldı. 

Ajans Gözlem sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Liseler Arası Fotoğraf Yarışması Protokol Töreni'nde konuşan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal,  "Mesai arkadaşımızdan ziyade hepimizin ağabeyi, yol göstericisi, işini aşkla yapan, herkesin sevdiği Hüdayi Baş'ı rahmetle anıyoruz. Allah gani gani rahmet eylesin. Merhum Hüdayi Baş hocamızı anmak için liseli öğrencilerimize yönelik hazırladığımız fotoğraf yarışmasını Esen hanımla konuştuğumuzda bu yarışmanın geleneksel hale gelmesini arzu ettik. Bu konuda sponsor arayışına girdiğimizde Gözlem Ajans ailesi sağ olsunlar çok istekli davrandı. Bu bizleri çok mutlu etti ve yarışmanın uzun yıllar devam edeceğine olan inancım tam. Ajans Gözlem ortaklarından Sayın Zekai Korkmaz'a, Sayın Münevver Mat'a, Sayın Muhittin Özen'e ve Ajans Gözlem ailesine ilgi ve alakalarından, yardımların ötürü teşekkür ediyorum." dedi.

ÖDÜL TÖRENİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE...

Merhum Hüdayi Baş'ın anılacağı fotoğraf yarışmasıyla öğrencileri sanat dallarından biri olan fotoğrafa yöneltmek olduğunu söyleyen Müdür Bal, liseli öğrencileri yarışmaya katılmaya davet ederek şunları kaydetti:

"Öğrencinin gözünden öğretmen temalı fotoğraf yarışmamıza liseli öğrencilerimiz 12 Kasım 2021 tarihine kadar katılabilirler. Yarışma şartnamesi ve katılım formları da https://milas.meb.gov.tr adresinden indirilebilir. Jüri değerlendirmesinden sonra ödül alan fotoğrafların sahibi olan öğrencilerimize 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ödüllerini takdim edeceğiz. Yarışmaya katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Ajans Gözlem ortaklarından, Gazete Güney Ege ve habermilas.com imtiyaz sahibi Zekai Korkmaz, sponsorluk önerisi ilk geldiğinde duygulandığını ifade ederek, Merhum Hüdayi Baş anısına düzenlenen Liseler Arası Fotoğraf Yarışması'na Gözlem Ajans olarak sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Merhum Hüdayi Baş'ın Milas'ta alanında ilklerin öncüsü bir isim olarak nitelendiren Korkmaz, "Hocamız Milas'ta dijital baskı işlerini ilk başlatan isim... Hocamız bunun dışında Milas ortak paydasında gönüllü her türlü desteği her zaman sağlamıştır. Çok değerli biridir. Allah gani gani rahmet eylesin. Sizlere de böylesi anlamlı bir etkinlik için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Törende duygu dolu anlar yaşayan merhum Hüdayi Baş'ın eşi Esen Baş da eşinin isminin yaşatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Eşimi anılarda yaşatıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Allah razı olsun herkesten." diye konuştu.

Tören, konuşmaların ardından protokol imzalanmasıyla sona erdi.

04-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-202104-11-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.