MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Vatan, Millet ve Bayrak" konulu şiir dinletisi etkinliği düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Vatan, Millet ve Bayrak" konulu şiir dinletisi etkinliği düzenlendi.

Milas Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 14 Mart Salı günü saat  20:00´de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda "Şiir Dinletisi" etkinliği gerçekleştirildi. Müzik öğretmeni Elif ERDİNÇ ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Sedef YAĞCI´nın hazırladığı program duygulandırdı. Öğrenciler "Vatan, Millet ve Bayrak" duygusunu şiirleriyle zirveye taşıdı. 

Etkinliğe Milas Kaymakamı Eren ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa BAL ve Protokol üyeleri katıldı. 

"Mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır" sözünün kuvvetli tesiriyle başlayan gece Okul Müdürü İsmail ÖZER´in konuşmasıyla devam etti. İçinde bulunduğumuz günlerin zorluğu ve duygusallığı içinde Kurtuluş Savaşı Zaferi´nden 15 Temmuz´a uzanan süreçte kahraman Türk Ordusu ve bugün onların yine kahramanca çarpışan torunlarından bahseden duygusal konuşmasını yaptı. "Milletimiz tarih boyunca bir toprak parçasına sahip olabilmek adına pek çok zafere imza atmıştır. Fakat milletçe imza attığımız en şanlı zaferlerden birisi Kurtuluş savaşı yıllarında verilen mücadeledir. Atalarımız zaferlerini tarihe altın harflerle değil kanlarıyla yazmışlarıdır. "Çanakkale Geçilmez" derken gerçekten geçilemedğini ve geçilemeyeceğini göklerde süzülen bayrağımıza her baktığımızda bir kez daha anlıyor, bir kez daha hissediyoruz. Kurtuluş Savaşı Zaferinden 15 Temmuz´a uzanan süreçte bir kez daha yenilmediğimizi ve yenilemeyeceğimizi tüm dünyaya duyurduk. Gururlu ve mutluyuz, yurdumuzun topraklarını kirletmelerine göz yummadık, sokaklara döküldük. Bugün yine olsa aynı şeyi yaparız. Dedi"

Konuşmanın ardından öğrencilerin şiir dinletilerini sunmasıyla etkinlik devam etti.

Geceye hayat veren öğrenciler;

Serap DALAR, Yasemin DÖNMEZ, Sinem ÇİLİNGİR, Ali GEZGİN, Rabiya IŞIK, Furkan DANSUK, Cihangir YAVUZ, Menekşe KARAKUŞ, Tolga YILDIZ, Ayşe Nur TİRELİ, Ceyda AYDIN, İsmet Can DÖNMEZ, Yaşar Can OKTAY, Gözde Nur BİÇİL, Senem POLAT, Ece TAŞ, Gülben ERGÜNEŞ, Özge KIRAT, Hanife ÖZKAN, Emine ÇELİK´tir.

 

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.