MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsa BAL´ın 10 Kasım Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsa BAL´ın 10 Kasım Mesajıdır.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. Yıldönümünde özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizin devamında; 1923'te Ankara'da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştıran, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, Yüce Türk Milleti'ne bir meşale gibi ışık tutmuş ve yol göstermiş, yaşadığı çağa damgasını vurmuş, askeri ve idari deha, tüm insanlığın saygısını kazanmış büyük bir devlet adamıdır.

Bugün 10 Kasım bizler için, ATATÜRK'ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür. Bizlere "muasır medeniyetler" seviyesini hedef gösteren Atatürk'ün "Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak." sözünden hareketle, ilimde, bilimde, sosyo-kültürel-ekonomi alanları başta olmak üzere, ülkemizi her alanda çağın ilerisine taşıyarak, atalarımızdan emanet aldığımız ülkemizi gelecek nesillerimize daha güçlü bir Türkiye bırakma görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 82. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.

 

                                                                                         İsa BAL

                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.