MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın Birinci Dönem Sonu Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın Birinci Dönem Sonu Mesajıdır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı birinci döneminin sonuna geldiğimiz bu günde yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin heyecan ve sevinçlerini paylaşıyor; tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

Eğitim, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne ulaştıracak en temel adımdır. Bu bilinçle ve Bakanlığımızın yayınlamış olduğu 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde belirtilen hedefler doğrultusunda geleceğimiz ve umudumuz olan öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaktayız.

Umudumuz, Geleceğimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Gelecek sizlersiniz. Ülkemizin hedeflediği vizyona ulaşması için milli ve manevi değerleri özümlemiş, ahlaklı, birbirinize saygılı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan, eleştirel düşünen ve sorgulayan, teknolojiyi üreten ve yöneten, kararlı olmanız gerekmektedir. Bunun için okullarınızdan en etkili ve verimli şekilde faydalanarak geleceğinizin ışığını bugünden yakacağınızı unutmayınız.

Değerli Veliler,

Okullarımızda öğretmenlerimizin rehberliğinin yanında sizlerin desteği, ilgisi ve okullarımızla iş birliği içinde olmanız bizler için vazgeçilmez bir ögedir.  Hedeflediğimiz medeniyetin inşasında, ihtiyacımız olan bireylerin yetiştirilmesi için sizlere de önemli görevler düşmektedir. Karneler çocuklarımızın başarı ya da başarısızlıklarını gösteren belgeler olmanın ötesinde öğrenme sürecindeki eksiklerini gözden geçirme fırsatıdır. Çocuklarımızı kendine yetebilen, milli, ahlaki, insanı ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyup, gelişmesini sağlayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarınıza sevginizi ve desteğinizi gösterdiğiniz bir aile ortamı sağladığınızda çocuklarınız da arzu ettiğimiz değerlere sahip ilgi ve yetenekleri doğrultusunda başarıyı yakalayacaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizler geleceği inşa etme yolunda en büyük gücümüzsünüz. Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme yolunda her bir meslektaşıma inanıyor ve bu doğrultuda yapacağınız tüm çalışmaların destekçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Bu vesile ile, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı ilk yarısında göstermiş olduğunuz çaba ve emeklerinizden dolayı sevgili öğrencilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve değerli meslektaşlarımı kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.


Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.