MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa BAL’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa BAL’ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı mesajıdır.

Yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim-öğretime erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamları hazırlamak ve nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek başta bizler olmak üzere hepimizin görevidir.

Sevgili çocuklar;
Artık ilk öğretmeniniz olan anne ve babalarınızdan sonra okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimize emanetsiniz. Hepimiz biliyoruz ki okul; hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir. Okullarınızda geçireceğiniz zamanı en etkili ve verimli bir şekilde kullanarak geleceğinizin ışığını bugünden yakacağınızı unutmayınız. Mevlana’nın “Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini şaşırmayasın…”sözünü kendinize düstur edinerek ve ilk günden kendinize hedef koyarak başarıya ulaşacağınıza inancım tamdır. Başarı için Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetleri geçmek için muhtaç olduğunuz kudret damarlınızdaki asil kanda mevcuttur.

 

Değerli veliler;
Düşünen, üreten, hayata, ayrıntılara ve problemlere takılmadan yol alabilen nesillere ulaşmak üzere atılacak bu ilk adımda; okullarımızda öğretmenlerimizin rehberliğinin yanında ailenin desteği ve ilgisi ile eğitimde olmazsa olmaz okul-aile-çevre işbirliği sağlanmış olacaktır. Bu üçlü yapıyı ne kadar sağlam tutarsak çocuklarımızı başarıya o kadar kolay ulaştırırız. Öğretmen-öğrenci ilişkisinin ve etkileşiminin mutlaka okul-veli, aile-öğrenci ilişkileriyle de desteklenmesi; bu doğrultuda çocuklarımızın okul dışı faaliyetlerine rehberlik edilerek olumsuz tutum, ortam ve alışkanlıklardan uzak tutulması çok önemlidir. Lütfen dünyaya getirdiğiniz gibi geleceğine de destek olalım. Sevelim, sevelim...

 

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım; 
Öğretmen bilen, öğreten, irşat eden, yol gösteren, terbiye eden, emin vasıflarla donanmış insan olmalıdır. Bu konuda her bir meslektaşıma gönülden inanıyor ve bu yolda yapacakları her türlü çalışmanın destekçisi olduğumu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

İsa BAL

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.