MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa BAL’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa BAL’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım memleketimizin her köşesinde öğrencileri kendi çocuğu bilen, onları sahiplenen, eğitip vatanına milletine faydalı bir vatandaş yapmak için çırpınan öğretmenlerimizin günüdür.

Bizler “bir harf öğretene kırk yıl kölelik yapmaya razı olan” bir medeniyetin çocuklarıyız. Bizler öğretmenleri “irfan ordusu”na benzeten, “milletleri kurtaranların yalnız ve yalnız öğretmenler” olduğunu savunan kahraman atalarımızın torunlarıyız. İşte bu noktada geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi insan, iyi vatandaş ve çağın gereklerine göre donatılmış bireyler olması için öğretmenlerimizin üzerlerine düşen görevi fedakârca yerine getirdiklerine yürekten inanıyoruz.

Her zaman hatırladığımız, ömür boyu aklımızdan çıkmayan, her insanın hatırasında önemli rol alan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz sizlerin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanır. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü rahmet ve şükranla anıyor, Şehit olan öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

İsa BAL
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.