MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa BAL’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa BAL’ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajıdır.

Tatil dönemi sonrası yeni eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

 

Okul çağına gelen her çocuğumuzun eğitim-öğretime erişimini sağlamak, kaliteli bir şekilde eğitimini vererek yükseköğretime hazırlamak, ilgi ve yeteneklerini geliştirmesine fırsat verecek ortamları hazırlamak ve nihayetinde ülkesine bağlı, milletini seven, değerlerine sahip çıkan mutlu bireyler yetiştirmek başta bizler olmak üzere hepimizin görevidir.

 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizler ülkemizin yakın geleceğinin yapı taşları ve uzak geleceğinin mimarları olacaksınız. Nitelikli birer birey olarak yetişmek ve bir meslek sahibi olma yönünde hedefleriniz mevcut. Bu hedeflere ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince çok bilgi almalısınız. Ancak unutmayınız ki okulunuz aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgiyi aşılayan, arkadaşlık duygularınızı pekiştiren ve faydalı birer birey olmanızı sağlayacak olan huzur dolu yuvanızdır. Okullarınızda geçireceğiniz zamanı en etkili ve verimli bir şekilde kullanarak geleceğinizin ışığını bugünden yakacağınızı unutmayınız. Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetleri geçmek için muhtaç olduğunuz kudret damarlınızdaki asil kanda mevcuttur.

 

Değerli veliler;

Yeni eğitim-öğretim yılında da bizlere ve evlatlarınıza önceki yıllarda vermiş olduğunuz destekleri, özveriyi, ilgi ve anlayışı göstermenizi, okul-öğrenci-veli işbirliği ve koordinasyonunu geliştirip arttırarak bu sene en üst noktaya taşımanızdır. Evlatlarınızı bizlere bırakılmış en kıymetli emanetiniz olarak görüyoruz. Bizler büyük ve güçlü bir ailenin mensuplarıyız. Bu ailenin birlikteliği ve oluşturacağı sinerji ile öğrencilerimizin her alanda çok başarılı olacağına yürekten inanıyorken; sizlere de yeni eğitim öğretim yılının hayırlar getirmesini dilerim.

 

Kıymetli öğretmen arkadaşlarım; 

Siz öğretmenlerimize iyi bir nesil yetiştirmek adına büyük görev düşüyor. Öğretmen bilen, öğreten, irşat eden, yol gösteren, terbiye eden, emin vasıflarla donanmış insan olmalıdır. Bu konuda her bir meslektaşıma gönülden inanıyor ve bu yolda yapacakları her türlü çalışmanın destekçisi olduğumu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Ayrıca sizlerden öğrencilerimize nadide bir fidan gibi yaklaşmanızı, onları sürekli motive etmenizi ve özgüvenlerini oluşturmanızı, onlara aynı zamanda değerler eğitimini vermenizi ve bu eğitimlerin kazanıma dönüştürülebilmesi için de özverili bir biçimde çalışmanızı istiyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ederken, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

İsa BAL

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.