MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz isa BAL´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz isa BAL´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kutlama Mesajı

              2016-2017  Eğitim-Öğretim yılına hep birlikte heyecanla, azimle ve sevinçle başlıyoruz.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı vatanına ve milletine sahip çıkan, faydalı bireyler olarak yetiştirmek için eğitim camiamızın temel taşları olan yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin  ve tüm milli eğitim personelimizin bu noktada sorumlulukları büyük. Bu sorumluluğumuzun  bilinciyle toplumumuz  ve bölgemizin yaşam standartlarının yükseltilmesi için eğitim ve öğretim faaliyetlerinde mümkün olan en yüksek başarıyı yakalamak hedefimizdir. Hedefsiz olmak başarıdan ziyade başarısızlıklara davetiye çıkaracaktır.Geleceğimizin teminatı, çocuklarımıza ve güzel insanlarımıza hizmet etmenin en büyük nimet olduğunun bilincindeyiz.

                Yarınlara hazırlayacağımız çocuklarımıza bir yandan evrensel bilgileri verirken, diğer yandan da dilimizi, dinimizi, kültürümüzü, örf ve âdetlerimizi yani kısaca, bizi biz yapan özelliklerimizi ve güzelliklerimizi öğretme gayreti içinde olmalıyız. Çünkü öğretmenler bir toplumun, bir milletin geleceğine yön veren örnek karakterler olarak ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla dünyanın en zor ama bir o kadar da kutsal görevi üstlenmiş olmanın bilinci içerisinde şartlar ne olursa olsun görevimizi lâyıkıyla yerine getirmemiz gerekmektedir.

                          Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve öğrencilerimizi, millî, manevi ve insani değerleri ile tarihsel ve kültürel hassasiyetleri benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven  daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı  devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır.

Değerli Meslektaşlarım ;

                Ruhen ve bedenen sağlıklı, milli ve manevi değerlere bağlı, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, bilgiyi paylaşan, teknolojiyi üreten ve toplum yararına kullanan özgüvenli nesiller yetiştirmek amacındayız. Siz  değerli meslektaşlarımın bu amaca ulaşmak için büyük fedakarlıklarla çalışarak ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek erdemli bireyleri yetiştirme gayreti içinde olduğunuzu biliyorum.Bundan sonrada aynı gayret içinde olacağınıza yürekten inanıyorum. Bugüne kadar ki tüm emekleriniz için teşekkür ediyor yeni eğitim-öğretim yılındaki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Sayın Velilerimiz ;

             Yeni eğitim-öğretim yılında da bizlere ve evlatlarınıza önceki yıllarda vermiş olduğunuz destekleri, özveriyi, ilgi ve anlayışı göstermenizi, okul-öğrenci-veli işbirliği ve koordinasyonunu geliştirip arttırarak bu sene en üst noktaya taşımanızdır. Evlatlarınızı bizlere bırakılmış en kıymetli emanetiniz olarak görüyoruz. Bizler büyük ve güçlü bir ailenin mensuplarıyız.Bu ailenin birlikteliği ve oluşturacağı sinerji ile öğrencilerimizin her alanda çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum.Öğrencilerimizin başarılı olması için öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini destekleyici  farkındalık  oluşturacak çalışmalar bu süreçte önceliklerimizden olacaktır. Çünkü başarı rastlantı sonucu oluşmaz. Başarı özverili ve düzenli bir emeğin ürünüdür. Başarı başaracağım diyebilenlerindir. Bu anlayış ile öğrencilerimizin mevcut başarısını devam ettirmek ve her geçen gün arttırarak geliştirmek kararlılığı içerisindeyiz.

     Sevgili öğrenciler,

Sorumluluklarınızın bilincinde olunuz. Güçlü, ileri ve gelişmiş toplumlar seviyesine, akla, bilime, kültüre, eğitime, tekniğe ve araştırmaya daha çok önem vererek, disiplinli ve sürekli çalışma ile başarıya  çıkılacağını unutmayınız. Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine sizin azminiz ve gayretinizle ulaşacağımızı unutmayınız.Sizler geleceğimizsiniz, ümidimizsiniz, teminatımızsınız. Sevgi ve mutluluk kaynağımızsınız.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, tüm insanlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                     İsa BAL

                                                                                                                                     Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.