MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal başkanlığında, “Taşımalı Eğitim” kapsamında yüklenici firma yetkilileri toplantı düzenlendi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürü Coşkun Demir, İlçe Milli Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan Onur katıldı. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “ Öğrencilerin evden okula, okuldan eve sağlıklı bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız. Önce biz ve siz taşımalı eğitim yüklenicileri olarak yapmamız gereken, kural ve sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Tabii bazen elimizde olmayan koşullar meydana gelebilir. Bu durumda da öğrencilerden ve velilerden onları zor durumda bırakmayacak, her iki tarafında işini eşit şekilde kolaylaştıracak fedakârlıklar yapmalarını rica ediyoruz.              Siz taşımalı eğitim yüklenicileri olarak araç içi güvenliğinizi, temizliğinizi, ev ve okul arası ulaşım zamanlamasını, araca inip binerken öğrencilerin alınacağı, bırakılacağı yerleri yasal çerçevede gerçekleştirdiğiniz sürece, öğrenci de kendi ulaşımıyla ilgili gerekli hassasiyeti gösterdiğinde hiçbir sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum. Sizlerin araç içi öğrenci listesi, şoför bilgileri gibi belgelere önemle dikkat etmesini rica ediyorum. Hepimize hayırlı, kazasız, sorunsuz bir yıl diliyorum” dedi.     Toplantıya katılan Servis şoförlerinden bazıları ise sorun, okulların açıldığı ilk günden bugüne kadar geçen sürede ortaya çıkan sorunları aktararak, çözüm önerisinde bulundu. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Hasan Onur ve Taşımalı Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir de toplantının sonunda söz alarak, aktarılan sorunlar başta olmak üzere, taşımalı eğitimde yerine getirilmesi zorunlu hususları hatırlatarak, tarafların kurallara uyması halinde yıl boyunca ciddi bir problem yaşanmayacağını belirttiler. Karşılıklı fikir alış verişi ve değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal başkanlığında, “Taşımalı Eğitim” kapsamında yüklenici firma yetkilileri toplantı düzenlendi.

25-10-201825-10-201825-10-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.