MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz İsa BAL´ın Gaziler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz İsa BAL´ın Gaziler Günü Mesajı

 

              İnsan çalışarak pek çok rütbe ve unvanlar elde edebilir. Şehitlik ve gazilik rütbesi ise, hayat karşılığında elde edilmekte ve inanç sayesinde kazanılmaktadır. Bu bakımdan rütbelerin en üstünü hiç şüphe yok ki şehitlik ve gaziliktir. Şehitlik mertebesine yükselmek hem Allah katında hem de halk yanında büyük bir şereftir. Gazi ise Allah yolunda ve vatan uğrunda savaştığı ve şehit olmayı arzu ettiği halde ölmeyip sağ kalan kimseye verilen addır. Gazi de şehit olmayı ve bu mertebeye yükselmek için savaştığından dolayı o da şehitler mertebesine kabul edilmiştir.

 

            Vatan bir Müslüman’ın en önemli değerlerindendir, her şeyidir.Çünkü din, namus, şeref ve bağımsızlık gibi kutsal değerler ancak vatan sayesinde korunabilir. Bunun için atalarımız her türlü fedakârlıkta bulunmuştur. Kanlarını akıtarak, canlarını feda ederek onu düşmana teslim etmemişlerdir. Bize düşen bu vatana sahip çıkarak imar etmek, korumak ve bizden sonraki nesillere de devretmektir. Bunu yapmadığımız takdir de hem vatanımıza; hem de şehitlerimize karşı görevlerimiz yapmamış ve onların ruhlarını incitmiş oluruz.

 

           Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıkmış Aziz Milletimizin azmi ve kararlılığı karşısında gereken cevabı almıştır.  Bütün terör örgütleri, kahraman güvenlik güçlerimizin canlarını pahasına ortaya koydukları mücadele ile er ya da geç yok olmaya mahkûmdur. Hain terör saldırıları sonucunda gazi olmuş vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize büyük bir gönül ve minnet borcumuz vardır. 

 

             Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor, Gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

                                                                                                             

                                                                                                                                                 

                                                                                                                     İsa  BAL

                                                                                                      Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.