MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn İsa Bal'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn İsa Bal'ın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajıdır.

GÜÇLÜ TÜRKİYE'NİN MUTLU ÇOCUKLARI

Bir dönemi bitirmenin mutluluğu ve gururuyla geriye baktığımızda Eylül ayından bu yana öğrencilerimden öğretmenlerime, idarecilerimden yardımcı personellerime, kantincilerimden güvenlik görevlilerime, şube müdürlerimden şeflerime, memurlarımdan servis şoförlerime kadar herkesin canla başla çalıştığını görüyorum.

Bu dönem içerisinde 2023 eğitim vizyonunda da belirtildiği gibi öğrencilerimizin çok yönlü gelişimine önem verdik. Sportif faaliyetlerde çeşitli yarışmalarda bireysel ve takım halinde dereceler elde ettik. Çocuklarımızın korkulu rüyası olan matematik dersini sevdirebilmek için ilçe genelinde matematik ligi düzenledik. Okullarımızın yaşam alanı olmasını desteklemek amacıyla okullarımıza hobi bahçeleri, seralar ve hayvan barınakları kazandırdık. 2023 eğitim vizyonu hedefleri arasında olan beceri atölyelerini imkanlar dahilinde belirli okullarımıza kazandırdık. Ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimizin katılımını sağladık. Eğitimde fark yaratanlarda; ortaya özgün ürün çıkaran öğrencilerim ve öğretmenlerim sayesinde ilçe olarak farkımızı ortaya koyduk. Geçen yıl olduğu gibi değişimin öğretmen niteliğini geliştirmekten geçtiğinin bilinci ile öğretmen eğitimlerine ağırlık verdik. Tüm bunların sonucunda başarılı bir dönem geçirdik. Emeği geçen tüm ekibime teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrencilerim;
Tatiliniz boyunca top oynayın, ip atlayın, yürüyüş yapın, bol bol uyuyun, çiçek toplayın, bir ağaca su verin, bir hayvanı sevin, kitap okuyun, anneanne, babaanne ve dedelerinizi ziyaret edin, bebek sevin, annenizle yemek yapın, babanızla oyun oynayın, kısacası sizi mutlu eden ne varsa yapın... Bizler sizleri 2 hafta sonra ışıldayan gözlerinizle görmek istiyoruz.

Sevgili öğretmenlerim, kıymetli velilerim ve Güçlü Türkiye'nin mutlu çocukları iyi tatiller.

İsa BAL
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.