MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elektrikli ve Yeni Nesil Araçların Tanıtımı Etkinliği Düzenlendi.

Elektrikli ve Yeni Nesil Araçların Tanıtımı Etkinliği Düzenlendi.

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Borusan Oto BMW tarafından elektrikli araçlar ve otomotiv sektörünün geleceği konulu sunum ve araç tanıtım etkinliği düzenlendi.

Daha çok elektrikli araçların çalışma şekli ve özelliklerinin yer aldığı tanıtım etkinliğine Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Aktaş, Türker Yurtsever, Mahir Kuzu,  Borusan Oto Bodrum Şube Müdürü Mert İnanmışık, Borusan Oto Görevlileri, Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Kara, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tanıtım etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Kara; günümüz teknolojisinin hızla ilerlemesi özellikle hibrit ve elektrikli araçların daha hızlı bir şekilde yaygınlaşmasını sağladığını ve yeni nesil araçlara olan ilgi ve talebin arttığını belirterek bundan sonraki süreçte toplumsal hayatımızın önemli parçalarından biri olacak hibrit, elektrikli yeni nesil araçların ve yeni teknolojik gelişmelerin otomotiv sektöründe istihdam edilecek öğrencilerimize tanıtılmasında ve öğretilmesinde katkılarından dolayı Borusan Oto BMW yetkililerine teşekkür ederim dedi.

Okul Müdürü Sadık Kara'nın konuşmasının ardından Borusan Oto Bodrum Şubesi Müdürü Mert İnanmışık tarafından elektrikli araçlar ve otomotiv sektörünün geleceği konulu sunum gerçekleştirildi. Borusan Oto BMW araçları ve yeni nesil araçların özellikleri, elektrikli araçların çalışma prensiplerinin yer aldığı sunumda geçmiş yıllarda Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitimini tamamlayarak Borusan Oto bünyesinde görev yapmakta olan çalışanlar sunum sonunda etkinliğe katılan öğrencilere paylaşımlarda bulundu.

Kendilerinde bu liseden mezun olduklarını ve şimdi ise Borusan Oto'nun farklı bölümlerinde görev yaptıklarını belirterek Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin önemine değindiler.

Elektrikli Yeni Nesil Araçların Tanıtımı Etkinliğini gerçekleştirerek, öğrencilere üst segment elektrikli araçları yakından tanıma fırsatına imkân sağlayan Borusan Oto Bodrum Şubesi Müdürü Mert İnanmışık'a ve çalışanlarına teşekkür eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal plaketlerini takdim etti.

Program yeni nesil elektrikli araçların öğrencilere ve öğretmenlere tanıtımı ile sona erdi.

13-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-202213-05-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.