MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB Öğretmen Gelişim Toplantısı Düzenlendi.

DKAB Öğretmen Gelişim Toplantısı Düzenlendi.

    Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri" çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, mesleki beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize yönelik "Öğretmen Gelişimi Eylem Planı" hazırlanmıştır.

          Bu bağlamda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2019 -2020 DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı takvimi hazırlanmıştır.

              İki etaplı programın ilk dönemi Ekim Kasım Aralık

              İkinci Dönem   Mart, Nisan ve Mayıs aylarında kişisel ve mesleki gelişim alanlarında her ay bir etkinlik olacak şekilde  gerçekleştirilecektir.

             Bu planlamaya bağlı olarak EKİM ayı içinde :

             Din Kültürü? ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve bu konuların öğretiminde kullanılan özel öğretim yöntemleri münazara edilmiştir.           

            Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

31-10-201931-10-201931-10-2019

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.