MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılı Öğrencimizden Kaymakam Arslan’a Ziyaret.

Başarılı Öğrencimizden Kaymakam Arslan’a Ziyaret.

Assist bursu kazanarak Amerika’da bir yıl süreyle eğitim görecek olan Milas Özel Özge Lisesi 9. Sınıf öğrencimiz Kerem Öncer Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerinde öğrencimize Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Özge Okulları Kurucusu Seyhun Melda Haktanır, Özge Koleji Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Müdürü Dinçer Kayalı, İngilizce Öğretmenleri Gülşan Adacan ve Pervin Duran eşlik ettiler.

Okul yönetimi ve öğrencimizin sınav ve hazırlık süreci ile ilgili bilgiler vermesi sonrasında okul yönetimini, öğretmenlerimizi ve öğrencimizi tebrik eden Milas Kaymakamı Eren Arslan Amerika’daki eğitiminde başarılar dileyerek hediyesini verdi.

Assist Bursluluk Programı; 50 yılı aşkın senedir devam eden 52 ülkeden öğrenci kabul eden bir program olup Türkiye’den başvuran öğrenciler arasından Assist Kurumu her sene 4 tam burslu öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. Tam burslu öğrenciler toplam değeri 60.000 $ olan bursu almaya hak kazanırlar. Assist bursuna hak kazanmak isteyen öğrenciler yüksek derecede rekabet isteyen bir süreçten geçmeleri gerekmektedir. Assist Programının kültürel değişim programlarından farkı, eğitim görecekleri okulların ABD’deki Bush ve Kennedy, facebook kurucusu Mark Zuckerberg, ünlü yazar Dan Brown, ünlü aktör Michael Dougles, ünlü finans ikonu ve ABD başkanı Donald Trump Jr, Microsoft Başkanı Jon Shirley ve bir çok ismin eğitim görmüş olduğu okullarda eğitim görecek olmalarıdır.

28-03-201928-03-201928-03-2019

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.