MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ata'ya Selam Olsun" Projesi Kapsamında Sakarya Ortaokulunda Kitaplar Okunmaya Başlandı.Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve Türk Eğitim Sen Milas Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirilen ve gönüllülük esasına göre istekli öğrenciler arasında bilgi yarışmalarını içeren, millî bilince sahip nesiller yetiştirmek, tarihten ders çıkarma bilincini oluşturmak, okuma alışkanlığını kazandırmak, yapılan bilgi yarışmalarıyla rekabet duygusunu doğru yönetmeyi öğretmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, akademik başarıyı arttırmak, 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen "Eğitim, uluslararası değerlerin yanında milli değerlere de sahip çıkarak geliştirilmeli" hedefinin gerçekleşmesine katkı sağlamak gibi bir dizi amacı hedef edinen Ata'ya Selam Olsun Projesi, kapsamında Sakarya Ortaokulu ziyaret edildi.

Projenin faaliyet planı kapsamında Sakarya Ortaokulunu ziyaret ederek öğrencilere projenin aşamaları ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal'a ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Türker Yurtsever eşlik etti.

Öğrencilere kitap okumanın faydaları, düzenlenecek olan bilgi yarışması hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal sonrasında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Türker Yurtsever öğrenciler ile birlikte proje kapsamında dağıtılan Nutuk kitabını okudular.

Ziyaret Müdür Bal ve Şube Müdürlerinin Sakarya Ortaokulu öğretmenlerinin taleplerini dinlemesiyle sona erdi.

15-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-2020

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.