MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahu Hetman Ortaokulundan Müdür Bal'a Ziyaret.

Ahu Hetman Ortaokulundan Müdür Bal'a Ziyaret.

Marmaris Ahu Hetman Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte somut olmayan kültürel miraslar ile ilgili ilçemizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram'ın rehberliğinde ilk olarak birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ve 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine eklenen Beçin Kalesinden geziye başlayan öğrenci grubu sonrasında ilçemizin tarihi mekânlarının gezmelerinin yanı sıra Milas Halıları hakkında 'da bilgi sahibi oldular.

İlçemizin tarihi yerlerini yakından görme imkânı bulan Marmaris Ahu Hetman Ortaokulu öğrenci grubu ve öğretmenler sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal'ı ziyaret ederek Milasın tarihi ve tarihi yerleri ile ilgili bilgi sahibi oldukları için mutlu olduklarını belirttiler.

Ziyaret esnasında somut olmayan kültürel mirasların gelecek kuşaklara aktarılmasında eğitimin, öğrencilerin ve öğretmenlerin rolünün büyük olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ziyaretlerinden dolayı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek hediyelerini takdim etti.

Ziyaret; hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

28-12-201928-12-2019

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.