MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Tören İle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Düzenlenen Tören İle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Saat 9.30'da Atatürk Anıtı'na Milas İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahir Kuzu ve öğretmenler tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam etti.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahir Kuzu tarafından yapıldı.

Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milli Eğitim camiasının her yıl coşkuyla ve sevinçle kutladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü" ifadeleriyle konuşmasına başlayan Kuzu, şöyle devam etti:
"Öğretmenlik mesleğini, öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, mesleğe yeni başlayan aday öğretmenlerin mesleğe kabul törenini gerçekleştirmek ve emekli öğretmenleri saygı ile anmak, mesleğini icra ederken çeşitli saldırılara maruz kalarak şehit düşmüş ve dünyadan ahirete göçmüş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta.

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, saygı ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gündür.
İnsanoğlu var olduğu günden beri onun eğitimi de en az fiziksel varlığı kadar önemli ve değerli kabul edilmiştir. İnsan, içinde doğup büyüdüğü aile ortamında temel bilgileri aldıktan sonra daha donanımlı hale gelmesi için bir eğiticiye, öğreticiye yani öğretmene muhtaçtır. İnsan, öğretmen sayesinde ancak ahlakı, maneviyatı, bilgiyi beceriyi, medeniyeti öğrenebilir.
Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanmada liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Bizim her halimiz saygınlığımızı arttırmalıdır. Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vecizeleri ile sözlerimi tamamlamak istiyorum.

'Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.'
'Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır...'
Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim."


İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kuzu'nun yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerden İsmet Yavuzer ve Kardelen Çetin birer şiir seslendirdiler.


Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, okul müdürlerinin katılımıyla düzenlenen program Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ahmet Algur'un seslendirdiği türkülerin ardından son buldu.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.