MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Veterinerlik Fakültesi ile Protokol İmzalandı.

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Veterinerlik Fakültesi ile Protokol İmzalandı.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sadece okullarda değil, evde, işte, tarlada, hayatın her alanında her yaştan vatandaşlar için birbirinden farklı ve önemli kurslar düzenlenmeye devam ediyor.

Milas'ta öğrenim gören üniversite öğrencilerinin talep ve ihtiyaçlarına yönelik kurslar düzenlemek amacıyla Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veterinerlik Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof Dr. Artay Yağcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Türker Yurtsever ve Ar-Ge ekibi katıldı.

Milas Veterinerlik Fakültesinde eğitim gören öğrencilere yönelik ilk kursların arıcılık ve ingilizce üzerine açılması planlandığını belirten Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ' öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda Veterinerlik Fakültemiz ile iş birliği içerisinde kurslarımızı açmayı sürdüreceğiz' dedi.

Milas Veterinerlik Fakültesi Dekanı Aytay Yağcı ise, "Biz de bölgemize dokunacak projelere ve çalışmalara imza atmaya çalışıyoruz. MSKÜ Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek'in destekleriyle burada bir arıcılık ve ipek böcekçiliği merkezi ve arıcılık topluluğu kurduk. Öğrencilerimiz, fakültemizde uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürüyorlar. Bunun yanında süt inekçiliği ve balıkçılık konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

 15-03-202215-03-202215-03-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.