MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi

     Katılım Öncesi Mali Yardım (IPAII) kapsamında, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi 3 Ağustos 2018 tarihinde resmî olarak imzalanmış, Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa Konseyi arasında doğrudan hibe usulü ile uygulamaya konulmuştur. Proje ile demokratik okul kültürü uygulamalarını güçlendirmek ve mevcut uygulamaların sürekliliğini sağlamak amaçlanmaktadır. Temel eğitim kurumlarına devam eden öğrencilerin yanı sıra okullarda görev yapan tüm personel ve ailelerin de proje sürecine dâhil edilerek toplumun genelinde demokratik kültür uygulamalarının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

      Proje kapsamında 21 Eylül 2022 tarihinde Ankara Sheraton Hotel'de Uluslararası Konferans ve Projenin Kapanış Töreni Temel Eğitim Genel Müdürümüz Tuncay MORKOÇ 'un katılımı ile Ankara'da gerçekleştirildi. Konferansa Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Faruk Kaymakçı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Nikolaus Meyer Landurt, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Barbaros Murat Köse ve Avrupa Konseyi İş Birliği ve Kapasite Geliştirme Bölümü Başkanı Sarah Keating katılım sağladı. 10 pilot il 110 okulda uygulanan Projenin kapanış töreninde, 11 okul proje sunumu yapmış olup, iyi uygulama örneği olarak sadece Muğla ilinden Gümüşlük Anaokulu seçilmiş ve katılımcılara uygulama hakkında sunum yapılmıştır.

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.