MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMEL EĞİTİMDE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ

TEMEL EĞİTİMDE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ

"Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi" ile temel eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ve okullarda görev yapan tüm personel ile ailelerin de proje sürecine dâhil edilerek evrensel temel değerlerin yanı sıra temel hak ve özgürlükleri içine alan demokratik bir okul kültürünü eğitim sistemine yerleştirmek ve toplumun genelinde demokratik kültür uygulamalarını güçlendirmek hedefleniyor.

Proje kapsamında Gümüşlük Anaokuluna planlanan çalışmaları ve proje sürecini değerlendirmek  için Avrupa Konseyinden Uluslararası proje uzmanı  Angelos VALLİANATOS ve proje yürütücüsü Yasin GEREN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörü Songül ÇAKMAK okulumuzuziyaret ettiler.

İlçemizden Milas Gümüşlük Anaokulu öğretmenlerimizin Ankara'da ve İstanbul'da almış oldukları eğitimlerle; tüm çocukların gelişimsel özelliklerini dikkate alarak kendi okullarında uygun demokratik ortamın sağlanması ve bu yönde etkili uygulamaların gerçekleştirilmesine yönelik gerekli bilgi ve becerileri edinme, demokratik kültür yetkinliklerini anlama ve bu yolla deneyimlerini bir arada paylaşma,  eğitim ortamlarında var olan ve öngörülen sorunlara birlikte çözüm önerileri geliştirme imkanı buldular.

Bu eğitimleri tamamlayan eğitmen öğretmenlerimizce, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde pilot okullardaki öğretmenlere, demokratik kültürün güçlendirilmesine ilişkin Şelale Eğitimleri  18-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Fethiye, Bodrum ve Menteşe'de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Eğimlerden sonra okullarımızda komisyonlar oluşturuldu ve projenin hedeflerine uygun yetkinlikler ve uygulanacak etkinlikler seçilerek her okulda okul ihtiyaçlarına göre  planlar oluşturuldu ve uygulanmaya başlandı.

20-01-202220-01-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.