MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanımızdan İlçemize Ziyaret.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, ilçemizde bu yıl eğitim öğretime başlayan Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulunarak öğrencilerle söyleşi yaptı.Ziyaretinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş’a Talim ve Terbiye Kurulu Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mustafa Alphan Başbekleyen, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Coşkun Demir eşlik ettiler. Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen programda;Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş ise sözlerine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un selamlarını ileterek başladı ve şöyle devam etti:“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir sözümüz var. Buradan hareketle geçen yıl okullardaki eğitim programını tümüyle gözden geçirdik. Bu sene de uygulamaya koyuldu. Sene sonuna kadar sürekli denetimler yaparak, bu eğitim programlarının aksayan yönü var mı-yok mu diye denetleyeceğiz ve yılsonunda varsa aksaklıklar ortadan kaldırmak suretiyle, gelecek yıllarda eğitim kalitesi daha yükseltişmiş bir programla yolumuza devam edeceğiz.Bu anlamda hem eğitim programı, hem de kitaplarla ilgili bir aksaklığı gördüğünüzde hemen Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun internet sayfasına girerek mutlaka bunları bizlere iletin. Özellikle bunu öğrencilerimizden bekliyoruz.Hani esnafın bir sözü vardır ya ‘malımızdan memnun değilseniz iade edin’ derler ya, biz de diyoruz ki hazırladığımız program ve kitaplardan memnun değilseniz bize bildirin, biz de gerekeni yapalım. Doğrusu buraya geldiğimizde bu kadar enerji dolu bir öğretmen ve öğrenci grubu ile karşılaşacağımı düşünmemiştim. Oysa girdiğim andan itibaren, gerek idarecilerimiz, gerek öğretmen arkadaşlarımız ve gerekse siz sevgili öğrencilerimizde inanılmaz bir enerji ile karşılaştım. Bu da beni son derece mutlu etti.Sözlerimiz daha fazla uzatmayacağım, birazdan sizlerle yeniden bir araya geleceğiz ve ben o bölümde sizleri dinlemek istiyorum” diyerek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunduktan sonra öğrenciler ile birlikte toplantı salonuna geçildi. Yapılan konuşmaların ardından öğrencilerle baş başa yaklaşık bir saat söyleşen Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, öğrencilerin şikâyetlerini, eğitim-öğretimle ilgili düşüncelerini ve taleplerini dinledi.
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanımızdan İlçemize Ziyaret.

25-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-201825-09-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.