MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sebahattin Akyüz Fen Lisesinde Atatürk Köşesi Açıldı.

Sebahattin Akyüz Fen Lisesinde Atatürk Köşesi Açıldı.

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencileri, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde anma programı gerçekleştirdiler. Anma programı kapsamında Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’nde Atatürk Köşesi açıldı.

Anma ve Atatürk Köşesi açılış törenine; İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Rıza Kozak, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Atatürk Köşesi’nin açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, okul müdürleri ve öğretmenler kesti. Açılışın ardından Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Konferans Salonu’na geçilerek, Atatürk’ü anma etkinliği düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinlikte ilk konuşmayı Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Emine Şahin yaptı. Şahin; “Uluslar, bağırlarından çıkardığı kahramanlardan güç alırlar. Bir ana çocuğunu nasıl bağrına basarsa, uluslar da kahramanlarını böyle bağırlarına basarlar. Biz de aynısını yapıyoruz. Törenlerde Ulu Önderi hatırlatıyor, şiirler okuyoruz. Ama hakkını verebiliyor muyuz? Yeterince anlatabiliyor muyuz Atamızı? Bizlerden çok şey bekliyor Atam… Çocuklardan, gençlerden, “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyen herkesten. 80 yıl önce seni nasıl özlemeye başladıysak yine aynı hüzünle, bitmeyen azmimizle söz veriyoruz sana. Büyük Türk Milleti ve birlikte kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünya döndükçe ayakta kalacaktır” dedi.

Emine Şahin’den sonra bir konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise; “Atatürk Köşemiz büyük bir anlam taşıyor. Orada 300 şehidimizin fotoğrafı bulunuyor. Biz bu ülkeyi kazanırken binlerce şehit verdik, hala daha vermeye devam ediyoruz. Çünkü dünyanın en güzel coğrafyasında ve dünyanın en güzel memleketinde yaşıyoruz. O yüzden bizi rahat bırakmayacaklardır. Kolay kazanılmamıştır bu vatan. En son Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Atatürk’ün önderliğinde bu ülkemiz bu cumhuriyetimiz yeniden kurulmuştur. Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmamamız ve onları yad etmemiz lazım. Çünkü onlar kendi canlarından vazgeçtiler. Kendi çocuklarını yetim bıraktılar, öksüz bıraktılar, bizler rahat yaşayalım diye. Peki bizler ne yapacağız? Bizler sadece Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını 10 Kasım’da anmayacağız. Bizler gelecekte iyi öğrenciler, iyi insanlar yetiştireceğiz ki dünyada lider olacak, her şeyde en iyisi olacak bir ülke olmalıyız. Kıymetli öğrenciler bu iş sizin elinizde, şu anki eğitiminizi güzel bir şekilde alırsanız gelecekte en iyi yerlere sizler gelirsiniz. Ülkemiz o zaman dünyada her şeyde birinci olduğu zaman Atatürk’ün istediği hedeflere ulaşmış olacağız. O yüzden çok çalışmalıyız. O’na bu şekilde layık olmalıyız. Törende ve Atatürk Köşesi’nde emeği geçen herkesi kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk’ün cenaze merasimi ile ilgili video gösterimi yapılıp, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk Oratoryosu’nun sahnelenmesinin ardından anma töreni sona erdi.

 

16-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.