MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul servisi şoförlerine eğitim verildi.

Okul servisi şoförlerine eğitim verildi.

MEB Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliğinin 23. Maddesinde yer alan (1) İhtiyaç hâllerinde; emniyet müdürlüğü/jandarma komutanlığı ile iş birliği yapılarak okul servis aracı sürücülerine, uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar konusunda eğitim ve öğretim yılı başında ve uygun görülen diğer zamanlarda kurs ve seminer verilebilir." hükmü gereği asgari verilmesi gereken eğitim konularının öğrenci taşıma uygulaması kapsamında görevli araç sürücülerine verilmesi gerektiğinden her eğitim öğretim yılı olduğu gibi 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılında da İlçemiz taşıma kapsamında çalışan şoförlere 14/11/2018 tarihlerinde İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim verilmiştir.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Taşımalı Eğitim iş ve işlemlerinden sorumlu Şube Müdürü Coşkun Demir; Okul Servis Araçları Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, sözleşme esasları, taşıma güzergâhları, araç sürücülerinin görevleri konularında şoförleri bilgilendirdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Hüseyin AYDIN ile İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdin AR; Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerince öğrenci taşıma uygulaması ile ilgili hususları açıklayarak, Trafik işaretleri ve kuralları, öğrencilerin araca iniş ve binişlerinde dikkat edilmesi gereken kurallar ile olası kaza sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi PDR Bölüm Başkanı Halime KARACA ÖNEL etkili iletişim yöntemleri, araç şoförlerinin öğrenciye yaklaşımı, olumsuz örnek oluşturacak davranış modelleri vb. konularında araç şoförlerini bilgilendirerek eğitim sonlandırılmıştır.

 

 

15-11-201815-11-201815-11-201815-11-201815-11-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.