MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nazmi Yükselen Anısına Liseler Arası Türk Halk Müziği Yarışması

Nazmi Yükselen Anısına Liseler Arası Türk Halk Müziği Yarışması

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Devlet Sanatçısı Merhum Nazmi Yükselen 'in Anısına Geleneksel 3.Liseler arası Türk Halk Müziği Ses Yarışmasının final hazırlıklarında sona gelindi.

Genç nesillerin Türk Halk Müziği'ne olan ilgisini arttırmak, okullar arasında etkileşim sağlamak, Türk Halk Müziği'nin önemli isimlerini anmak ve yaşatmak, öğrencilerin sahne heyecanını yaşamalarını sağlamak gibi amaçlarla başlatılan ve geleneksel hale getirilerek bu yıl üçüncüsü düzenlenen ses yarışmasında final aşamasında derece yapan öğrencilere çeşitli hediyeler ve katılan bütün öğrencilere, Katılım Belgesi verilecektir.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Devlet Sanatçısı Merhum Nazmi Yükselen 'in Anısına Geleneksel 3.Liseler arası Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında ilk olarak başvuruların toplanmasının ardından ön eleme aşaması tamamlanması sonrasında yarışmasının finalistleri belirlendi.

Ön eleme aşamasını geçen lise öğrencileri final yarışması gününe kadar provalarına devam edecekler ve 17 Mayıs Salı günü belediye toplantı düğün salonunda jüri üyeleri ve dinleyiciler karşısında TRT repertuarı içerisinden seçtikleri eserlerini seslendireceklerdir.

 16-05-202216-05-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.