MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Müzede Ritimle Masala Evet, Yaratıcı Dramaya Davet" Projesi Başlıyor.'Müzede Ritimle Masala Evet Yaratıcı Dramaya Davet  Projesi'nin  temel gerekçesi öğrencilerimizin çok yönlü gelişmesini sağlayarak aynı zamanda güzel ilçemizin tarihi  ve kültürünün  yaşayarak öğrenilmesi öngörülmüştür.

 

Bu projede 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yenilikçi uygulamalara imkan sağlamak için bölgemizdeki müzelerle işbirlikleri arttırılarak öğrencilerimiz bölgemizin kültür kapasitesini keşfetme ve folklorunu ders dışı etkinliklerle tanıma fırsatı bulacaktır. Yine 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde çocuklarımızın kendilerini ifade etme becerilerinin geliştirilmesi,hayallerine yeni kapılar aralamaları için bu projemizde masala da yer veriyoruz. Bu sayede çocuklarımız kendileriyle buluşacaklar.

 

Haftanın belirlenen günlerinde 5.sınıf  öğrecilerinden oluşan 20'şer kişilik grubunun; Hekatomnos müzesinde üçer saatlik ritim, masalı da kullanarak yaratıcı drama yöntemiyle   yapılacak olan atölyelere  katılarak eğitimleri sonunda ortaya çıkacak öğrenci değerlendirme ürünlerinin Mayıs ayında (Müzeler Haftasında) sergilenmesi planlamıştır.

Ayrıca bu projemizde Vizyon 2023 kapsamında öğrencilerimize müze kültürünü öğretmek ve uygarlıklara başkent olmuş Milas'ın tarihini öğretmek hedeflenmiştir.

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.