MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Ar-ge birimi tarafından hazırlanan "Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme İnovasyon Eğitimi Projesi" Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.

Müdürlüğümüz Ar-ge birimi tarafından hazırlanan

Müdürlüğümüz Ar-ge birimi tarafından hazırlanan "Muğla'da Mesleki Eğitimi Geliştirme İnovasyon Eğitimi Projesi" Güney Ege Kalkınma Ajansı(GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır.
Proje kapsamında Muğla ilinin 13 ilçesinde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan teknik müdür yardımcıları ve meslek dersi öğretmenlerinin oluşturduğu 20'şer kişilik 5 gruba Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde eğitim merkezi olarak belirlediğimiz 5 ilçede toplam 200 saatlik inovasyon eğitimi verilecektir. Her bir grup 1 hafta boyunca toplamda 40 saat eğitim alacaktır.
Verilecek eğitimin içeriğinde ; inovasyon ve arge yönetimi, inovasyon kavramı, inovasyon türleri, inovasyon süreçleri, inovasyon stratejileri, inovasyon süreci yönetimi, Türkiye de inovasyon, inovasyon performansı, gelişen teknolojiler, endüstri 4.0 kavramı, imalat ve yazılım sektöründe kullanılan yazılımlar, fikri mülkiyet hakları, patent başvurucu süreçleri, faydalı model , faydalı model başvuru süreci, örnek marka başvuru uygulaması, kurumsallaşma ve markalaşma, arge ve inovasyona verilen destekler gibi konu başlıkları yer alacaktır. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Eğitim bilgi ve uygulama şeklinde olacağı için her grup için katılımcı sayısı 20 ile sınırlandırılıp, aynı eğitim içeriğiyle her gruba 5 er gün şeklinde planlamıştır. Eğitim tüm gruplarda 3 gün teori ve 2 gün uygulama şeklinde olacaktır. Emeği gecen başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge birimi olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.