MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait olan “Öğrenme güçlüğü bir hastalık değildir” adlı Erasmus projesi Avrupa Birliği tarafından kabul edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal:” Başarısızlıkla mücadele etmek ve ilçe başarı ortalamasını kaliteli bir eğitimle yükseltmek istiyoruz. Öğretmenlerimizin Avrupa’daki iyi uygulamaları yerinde görmelerini sağlayacağız. Avrupa Birliği Konseyi sonuç bildirgesi hedeflerinden biri de; eğitim ve öğretimin verimliliğinin artırılmasıdır. Buna dayalı olarak da öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler, ilkokul ve ortaokul kademelerinde desteklenmelidir. Bunun için dezavantajlı öğrencilere yönelik yenilikçi müfredat uygulanmalıdır.” dedi. Proje masraflarının Avrupa Birliği tarafından karşılanacağı 80.000 Euro bütçeli ve 2 yıl devam edecek projeyi hazırlayan Erasmus koordinatörü ve proje yürütücüsü Alirıza Kozak: “İlçemizdeki ilk ve ortaokullardan seçilen öğretmenlerimiz; Portekiz, İspanya, Almanya, Çekya ve İtalya’daki; Dikkat eksikliği, disleksi, hiperaktivite, yaratıcılık, drama ve özel ihtiyaç eğitimi kurslarına katılacak.” dedi.
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait olan “Öğrenme güçlüğü bir hastalık değildir” adlı Erasmus projesi Avrupa Birliği tarafından kabul edildi.

11-12-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.