MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milas Halısı Dokuma ve Eğitim Merkezine Ziyaret.

Milas Halısı Dokuma ve Eğitim Merkezine 	Ziyaret.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Esan Eczacıbaşı arasında imzalanan 'Geçmişin Tezgâhında Geleceği Dokuyoruz' isimli işbirliği protokolü kapsamında bakım onarım çalışmalarının tamamlandığı Akkovanlık İlkokulu binası ziyaret edildi.

Halı dokuma faaliyetlerinin 4 Haziran itibariyle başlayacağı Milas Halısı Dokuma ve Eğitim Merkezini Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, AK Parti İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Akkovanlık Mahalle Muhtarı Mustafa Yıldız, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Aktaş, Mahir Kuzu, Türker Yurtsever, Okul Kurum Müdürleri ve vatandaşlar ziyaret etti.

Ziyaret esnasında AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Milas Halısı Dokuma ve Eğitim Merkezinde yapılan çalışmalar ve planlamalarla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal 'dan bilgi alması sonrasında vatandaşlar ile bir araya geldi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; Esan Eczacıbaşı tarafından gerekli bakım onarımların tamamlanmasının ardından yine halı dokuma tezgahları ve iplerini temin etmişlerdir. Geleneksel Milas Halısını dokunması için Çallıbeylikyurdu ve Akkovanlık mahallelerinde ikamet eden kadınlarımız müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitim Merkezimizin açtığı kurslara başvurarak eğitim merkezlerinin hizmetlerinden faydalanacak ve dokudukları halıları çeşitli etkinliklerde satılması sonucunda aile ekonomilerine katkı sağlamayacaklardır. Dedi.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.