MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLAS BİLİM ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

MİLAS BİLİM ŞENLİĞİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Tübitak Bilim Şenlikleri Programı tarafından kabul edilen Milas Bilim Şenliği projesi' hazırlıkları başladı.

 

"Köyde Şehirde Kültür Sanat Bilim Her Yerde" teması ile 2019 yılında Milas Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısında Milas Bilim Şenliği için Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı, MSKÜ Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığı, MSKÜ Milas Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü, Milas Müze Müdürlüğü, Özel İzan Hastanesi ve Pomelon Alışveriş Merkezi temsilcileri ile başvuru sahibi Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokoller imzalandı.

 

Bilim iletişiminin sağlanması, özgün fikirlerin geliştirilmesi, Milas halkının bilime karşı ilgi duymasını sağlamak ve çocuklara bilimi sevdirmek gibi amaçlarla 16-19 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleşecek olan Milas Bilim Şenliği'nin proje temsilciliği görevini Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, proje yürütücülüğü görevini ise Alirıza Kozak yapmaktadır.

 

Planetaryum, teleskop, bilim gösterileri, sanat etkinlikleri, sergiler, mobil uygulamalar, etkileşimli uygulamalar, artırılmış gerçeklik uygulamaları, e-öğrenme etkinlikleri, müzik ve el sanatları ile söyleşi etkinliklerinin yer aldığı Bilim Şenliği, Tübitak 4007 alanında ilçemizde ilk defa düzenlenecektir.

 

Milas Bilim Şenliği çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; 'Tübitak 4007 alanında ilçemizde bir ilki gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 16-19 Haziran tarihlerinde 70 görevlinin yürüteceği Milas Bilim Şenliği Atölye etkinliklerimiz: Milas Atapark Meydanı'nda, Belediye Toplantı Salonunda, Laboratuvar etkinlikleri MSKÜ Milas Veteriner Fakültesi'nde ve Söyleşiler Özge Koleji Menteş Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir. Toplam 40 etkinliğin yer aldığı Milas Bilim Şenliğinde, Birleştirilmiş Sınıflı İlkokul Öğrencileri için mobil planetaryum kurulacaktır. Etkinlik programı ve atölye seansları ile ilgili bilgilere, Milas Bilim Şenliği web adresi www.milasbilim.com üzerinden ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşılabilecektir. Projenin ilk aşamasından bu yana emeği geçen proje paydaşlarımıza teşekkür eder Milas Bilim Şenliğimizin ilçemize hayırlı olmasını dilerim' dedi.

04-06-202104-06-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.