MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

MESLEK LİSELERİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

Bakanlığımız 2023 vizyonu kapsamında; sanayi ve hizmet sektörlerinin ihtiyaçlarına göre mesleki yönden yeterli bilgi ve beceriye sahip insan gücünün yetiştirilmesi sağlanarak ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunulması için mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

 Okul müdürlüklerince öğrenci ve velilerini bilgilendirmek amacıyla yapılacak iş ve işlemler mevzuat hükümlerine göre hazırlanan kılavuzlar doğrultusunda yapılmaktaydı. Ancak, Kovid-19 salgını nedeniyle mesleki tanıtım, yönlendirme ve rehberlik çalışmalarında da internet ortamının daha etkin kullanılması zorunlu olmuştur.

Mesleki ve Teknik Öğretimden sorumlu Şube Müdürü Türker Yurtsever'in başkanlığında meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezi müdürleriyle yapılan toplantıda, 9 uncu sınıfa kayıtları yapılacak öğrenci ve velilerine rehberlik etmek amacıyla Müdürlüğümüze bağlı mesleki ve teknik  okulların resmi internet  sitelerinde adayların ihtiyaç duyacağı içerikler ve okulları tanıtıcı bilgilerin yayınlanmasına karar verildi.

06-06-2020

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.