MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mart Ayı DKAB Öğretmen Gelişim Faaliyetleri.

Mart Ayı DKAB Öğretmen Gelişim Faaliyetleri.

               Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan “Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri” çerçevesinde öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, mesleki beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize yönelik “Öğretmen Gelişimi Eylem Planı” hazırlanmıştır.

 

          Bu bağlamda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı hazırlanmıştır. İki etaplı programın ilk dönemi Ekim Kasım Aralık Aylarında başarı ile yapılmıştır.

              İkinci Dönem Mart, Nisan ve Mayıs aylarında kişisel ve mesleki gelişim alanlarında her ay bir etkinlik daha gerçekleşecektir.

             Bu planlamaya bağlı olarak Mart ayı içinde:

             Aynı veya farklı okullarda görev yapan Din Kültürü̈ ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin birbirlerinin tecrübe ve birikimlerinden yararlanmaları amacıyla karşılıklı olarak derslere girmeleri ya da ortak ders sunumunda bulunmaları planlanmış ve sunumlar başarı ile gerçekleşmiştir.

            Yapılan etkinler Milas Şehit Murat İnci Proje İmam Hatip Lisesinde Zümre öğretmenlerince irdelenmiş. Etkinlik kazanımları görüşülmüştür.

 

            Emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.