MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNSANSIZ SU ÜSTÜ ARAÇLARI PROTOTİP YARIŞMASI BAŞLIYOR

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından, insansız araçlar konusundaki çalışmaların geniş tabana yayılması amacıyla gençlere yönelik İnsansız Su Üstü Araçları Prototip Yarışması düzenlemektedir. Yarışmaya hak kazanan 10 takıma 10 bin liraya kadar finansal destek sağlanacak. Yarışma sonunda ilk üçe giren takımlar sırasıyla 50, 30 ve 20 bin liralık ödüllere sahip olacak.
İNSANSIZ SU ÜSTÜ ARAÇLARI PROTOTİP YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA GENEL BİLGİLERİ

Amaç

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından kriterleri aşağıda belirtilen senaryolara ilişkin görevleri başarı ile icra edebilecek uzaktan komutalı ve/veya otonom görev icra etme kabiliyetine sahip suüstü araçlarının üretilmesi ve geliştirilmesi konusunun ülke çapında geniş tabana yayılarak özgün araçların üretilmesine öncülük etmektir.

Yarışma Formatı

İnsansız Suüstü Araçları Prototip Yarışması, otonom insansız suüstü araçları geliştiren takımların şartnamede belirtilen görevleri yerine getirebilme başarımlarını ölçümlemeyi esas alan bir yarışmadır. Her bir takım kendi geliştirdikleri prototip ile yarışmaya katılabilecek, yarışma katılım sürecinde yapılacak proje değerlendirmeleri, yarışmanın yapıldığı parkurdaki senaryoların başarımı ve kurallara uyumun değerlendirilmesi ve ölçümlenmesi ile sıralamalar belirlenecek ve başarım puanına göre ilk üç sıradaki takımlar yine bu şartnamede yer alan ödüllere hak kazanacaktır.

Başvuru detayları ve yarışma şartnamesi için tıklayınız. 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.