MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi.

İlköğretim Haftası Çelenk Sunma Töreni Gerçekleştirildi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası dolayısıyla Atapark'ta çelenk sunma töreni düzenlendi.

Çelenk sunma törenine Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Cüneyt İlter, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Türker Yurtsever, Coşkun Demir, Mahir Kuzu, okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı' nın okunması sonrasında Müdür Bal tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ; Ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın mutluluğunu, heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz. Bilinmezlerin yaşandığı bu süreçte okullarımızı Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda aşamalı olarak okulöncesi ve 1. Sınıflarla 21 Eylül Pazartesi günü açacağız. Geri kalan sınıflarımızın da eğitimleri uzaktan eğitim ile devam edecek.
Öğrencilerimizin Atatürk'ün söylediği gibi 'Okul genç beyinlere, insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi bağımsızlık onurunu öğretir' sözünden yola çıkarak, vatanına, bayrağına cumhuriyetine bağlı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, insani değerleri benimseyen bireyler olarak yetişmeleri bizlerin en büyük arzusudur. Bunu gerçekleştirmek için öğrencilerimizi ekranlardan sınıflara, hatta hayata taşımak temennimizdir. Okul müfredattan ibaret değildir, bir sosyalleşme ve gelişme ortamıdır. Öğretmenlik mesleğinin, okul hayatının ve eğitimin önemi bu dönemde bir kat daha anlaşılmıştır.
Bu süreçte ailelerin ve öğrencilerimizin en büyük destekçisi olarak görevimiz; huzurlu ve güvenli bir şekilde belirsizlik hissini azaltarak uyum sürecine yardımcı olmaktır. Bu süreci kısa sürede hep birlikte aşacağız.
Başlayacak olduğumuz uyum programı ve yüz yüze eğitimde öğrencilerimizin sağlıklı ortamda eğitim öğretim görebilmeleri için okullarımızda gerekli önlemler alınmış, öğrencilerimizin evlerinden çıkışlarından sınıflarına ulaşmasına kadar tüm planlamalar yapılmış ve tüm ortamlarda düzenli olarak dezenfekte çalışmaları yapılmaktadır.
Tüm okullarımızın okulların açılması ile ilgili tüm senaryolara ilişkin planlamalarını yaparak hazır hale getirdik.
Tüm hazırlıklarımızın içerisinde tek eksik öğrencilerimizdi. Öğrencilerimizin bir kısmına Pazartesi günü kavuşacağız. En kısa zamanda tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle yüz yüze eğitime başlamak dileğiyle. Tüm eğitim camiamızın ilköğretim haftası kutlu olsun." dedi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

18-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-202018-09-2020

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.