MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize BİLSEM Müjdesi...

İlçemize BİLSEM Müjdesi...

 

İlçemizde öğrenim gören üstün yetenekli öğrencilerimiz Bodrum ve Muğla gibi çevrede bulunan BİLSEM'lere gitmek yerine artık ilçemizde bu eğitimleri alabileceklerdir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün girişimleriyle ve Bakanlığımızın onayıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Milas Bilim ve Sanat Merkezini ilçemize kazandırmış bulunmaktayız.

Her insan hayata birçok yetenekle donatılarak başlar. BİLSEM'ler üstün yetenekli bireylerin yeteneklerini hızla keşfetmek, geliştirmek ve topluma katkıda bulunmalarını sağlamak için kurulmuştur.

İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Eğitim için bir tuğla koyan, ilçemize böylesi bir eğitim hizmetinin kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.