MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN İSA BAL'IN YILSONU KARNE MESAJIDIR.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN İSA BAL'IN YILSONU KARNE MESAJIDIR.

Sevgili Öğrenciler,  Değerli Öğretmenler,   Kıymetli Veliler, 

 

Bugün, 2021 ? 2022 Eğitim Öğretim yılını 152 okul ve kurumumuzda 1985 öğretmenimizin rehberliğinde, eğitimlerini sürdüren 23 bin 384 öğrencimiz karnesini alarak tamamlıyoruz.

Salgın sebebiyle uzaktan eğitim ile yürütmüş olduğumuz eğitim öğretim dönemlerinden sonra okullarımızın çocuk sesleri ile süslendiği bir yılın ardından yüz yüze eğitimi sürdürmenin vermiş olduğu coşku ve hiç eskimeyen bir telaşla karne sevinci, üzüntüsü ve heyecanını yaşıyoruz.  Önemli olan bu günde,  çocukların bu telaşına ortak olmak, heyecanlarını paylaşmak ve "karneni getir bakalım" yerine  "karnemizi getir bakalım!"  diyerek sorumluluğun ailede herkese ait olduğu mesajını çocuklarımıza verme zamanıdır.

Desteğiyle Güçlendiğimiz Saygıdeğer Velilerimiz!

 

Bir eğitim ve öğretim yılının daha sonuna hep birlikte geldik. Gösterdiğiniz fedakârlıktan dolayı minnettarız. Desteğiniz olmadan bu kadar iyisini yapamazdık. Çocuklarımızın sağlığı ve mutlu geleceği adına gerektiğinde taşın altına elini koyabilmektir aile olmak. Ve biz büyük bir aile olarak bunu başardık. "Eksiğimiz kaldı mı?" diye düşünmek yerine çocuklarınızı bağrınıza basıp güzel bir tatil geçirmenizi tavsiye ediyorum.

 

Vatanını Sevmeyi, Görevini En İyi Yapmakla Özdeşleştiren Değerli Meslektaşlarım!

 

Maharet, her şey yolunda gitmediğinde de fark oluşturabilmektir. Yaşadığımız zorlu süreçte gösterdiğiniz özveri, takdire şayandı. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz.  Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir yıl boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

 

Yaşama Sevincimiz, En Kıymetli Varlıklarımız Sevgili Çocuklar!

 

Bu eğitim öğretim yılında okullarınızda olduğunuz ve coşkulu bir karne sevinci yaşadığınızı çok iyi biliyorum. Sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir yıl boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Tatil süresince bir yandan dinlenip bir yandan da yakaladığınız her fırsatta kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyeceğiniz harika bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum. Hepinize iyi tatiller...

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.