MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsa Bal'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsa Bal'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsa Bal'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajıdır.

Biliyoruz ki; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, geleceğin dünyasında söz sahibi olan bireyler yetiştirmek için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir.

Öğrencilerimiz covid-19 salgını dolayısıyla 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek başlamışlardır. Öğrencilerimizin; okullarından, sınıflarından ve arkadaşlarından uzak kaldığı bu günlerde göstereceğimiz özveriyle salgının üstesinden hep birlikte gelecek, okul bahçelerinde öğrenci seslerinin yankılandığı günleri tekrar yaşayacağız.

Bu doğrultuda, Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk'un da ifade ettiği gibi, 21 Eylül olarak belirlenen tarihte, yüz yüze eğitime sadece okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle başlanacaktır. Diğer sınıflarımızın ise bir süre uzaktan eğitimle devam edeceği bu süreçten, öğretmenlerimizin fedakâr çalışmaları ile başarıyla çıkılacağına yürekten inanıyorum. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin sınıflarında sağlıklı eğitim, öğretim yapılabilmesi için her türlü tedbirler alınmış ve çalışmalar titizlikle yerine getirilmiştir.

14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında kutladığımız "İlköğretim Haftası" vesilesiyle 2020?2021 Eğitim-Öğretim yılının ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, okul koridorlarımızın öğrenci sesleriyle yankılandığı, hep birlikte yeniden sınıfları doldurduğumuz günlerde buluşmayı diliyorum.

 

                                                                                                             İsa BAL

                                                                                                 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.