MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa BAL´ın Yıl Sonu Karne Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa BAL´ın Yıl Sonu Karne Mesajıdır.

Kıymetli Veliler, Değerli Öğretmenler ve Sevgili Öğrenciler,

2018-2019 Eğitim Öğretim yılını tüm eğitim çalışanlarımız ve velilerimizin özverili çalışmalarıyla başarılı bir şekilde tamamladık.
Yarınlarımız için gösterdiğiniz bu özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
Okullarımız, akademik anlamda bilgi edinilen yerler olmasının yanında çocuklarımızın, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimine yönelik birçok kazanımının da gerçekleştiği kurumlardır. Öğrenci için bir hayat provasıdır bir manada. Bu kapsamda karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir.
Karne notları; sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, saygılı ve kabul edilen davranışlar sergileme, güvenilirlik ve dürüstlük, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılma, iletişim becerileriyle beraber proje, performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakıp sadece karnedeki derslere ilişkin sayısal verileri, yani notları göz önüne almak doğru bir değerlendirme değildir.

Yarınlarımız Olan Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin.
Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, yerel veya evrensel temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.

Kıymetli Veliler,
Karnelerde yer alan notlar hangi düzeyde olursa olsun, çocuklarınızın düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebiliriz. Öğrencilerimizin dönem boyunca sergilediği performans, akranları veya kardeşleriyle karşılaştırılıp kıyaslanmamalıdır. Yeteneğe, ilgi ve beceri olarak bakıldığında her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğu unutulmamalıdır. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek ve duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Bu vesileyle tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğitim camiamız içerisinde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı tamamlamış bulunmaktayız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri tebrik ediyorum.

Bu vesileyle, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz yönetici ve personeline, okullardaki tüm yönetici ve öğretmenlerimize, en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor; çocuklarımızın tatili sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum.

İsa BAL
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.