MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, büyük mücadeleler neticesinde kazanılan milli mücadelenin sonrasında ´Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir´ diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kurtuluşunun 95. yıldönümünü, milletçe kutlamanın gururu ve coşkusu içindeyiz.

Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği çok büyük bir zaferdir. Bu nedenle yüce Türk milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki elbirliği ile çalışacaktır.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmayı amaçlayan şer güçlere karşı, milletimiz birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve ister dışarıdan ister içeriden olsun devletine yönelen bütün ‘hayasızca akın’lara karşı gövdesini siper etmişlerdir.

Son olarak 15 Temmuz 2016 gecesinde ülkemizi işgal etmeyi amaçlayan hain darbe girişimi, Devlet büyüklerimizin feraseti, milletimizin de canı pahasına ortaya koyduğu mücadele ile sonuçsuz kalmış, milletimiz bir kez daha tüm dünyaya vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının ne olduğunu göstermiştir.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İsa BAL
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.